• دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰
  • الاثنین ١٩ ربیع الاول ١٤٤٣
  • Monday, October 25, 2021
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   145168 تاریخ انتشار: 
پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
- 13:18 تاریخ آخرین ویرایش :
  1399/12/07
 
 
بارگذاری اطلاعات 6 هزار ساختمان در "سامانه ایمنی ساختمان‌ها"/ هزینه یک ست لباس آتش‌نشانی؛ ۱۲۰ میلیون تومان
مدیرعامل سازمان آتش نشانی گفت: تاکنون اطلاعات 6 هزار ساختمان در سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان ها بارگذاری شده است و تا پایان سال ۱۰ هزار ساختمان مهم تهران در آن بارگذاری می‌شود.
بارگذاری اطلاعات 6 هزار ساختمان در "سامانه ایمنی ساختمان‌ها"/ هزینه یک ست لباس آتش‌نشانی؛ ۱۲۰ میلیون تومان

افتتاح همزمان سه ایستگاه «۱۱5 .۱۱6 و ۱۳۳» آتش نشانی با حضور شهردار تهران، رئیس سازمان آتش نشانی، جمعی از مدیران شهری و فرماندار تهران برگزار شد. 

مهدی داوری، رئیس سازمان آتش نشانی در این مراسم گفت: یکی از شاخص‌های چابکی زمان پیمایش نیروهای عملیاتی است. در این چند سال پیشرفت‌های خوبی در سازمان آتش نشانی داشتیم و زمان سفر در سال 98 از ۴ دقیقه و ۱6 ثانیه در سال جاری به ۴ دقیقه و ۱۱ ثانیه رسیده و نسبت به سال گذشته 5 ثانیه شرایط بهبود یافته است. 

او ادامه داد: محدوده شهر تهران با مساحت 7۰۰ کیلیومتر مربعی است و سازمان آتش نشانی تا ۱۴۰۰ کیلومتر کمک‌رسانی به مردم را افزایش داده است. 

رئیس سازمان آتش نشانی درباره افتتاح سه ایستگاه گفت: ایستگاه ۱۳۳ در حریم تهران و با مشارکت فرمانداری تهران ساخت آن انجام شد. این ایستگاه می‌تواند تا حدود بسیاری داخل شهر تهران را پوشش دهد. ایستگاه ۱۱5 در محدوده خیابان سعدی و مساعدت منطقه ۱۲ شهرداری ساخته شد. ایستگاه ۱۱6 با مشارکت شهردار منطقه ۳ نیز در میرداماد ساخته شد. 

داوری با بیان اینکه هزینه تجهیزات آتش نشانی گران است گفت: هزینه تجهیز یک ایستگاه آتش نشانی حدود ۳۰ میلیارد تومان است. 

او اضافه کرد: از نظر تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی، پوشش، گستره و کیفیت خدمات‌رسانی در شرایط بسیار خوبی هستیم و در دو سال اخیر ششمین ایستگاه را افتتاح کردیم. ۴ ایستگاه در حال ساخت با پیشرفت بیش از 5۰ درصدی داریم که در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسند. برای سه ایستگاه نیز تملک زمین‌ها انجام و در فاز طراحی قرار دارد و کلنگ ساخت در سال ۱۴۰۰ زده خواهد شد. 

داوری درباره تجهیزات سازمان آتش نشانی گفت: به رغم شرایط اقتصادی تجهیزات آتش نشانی بسیار خوبی در سال‌های اخیر خریداری شده است و امروز شاهد رونمایی از بخشی از این تجهیزات هستیم. تجهیزات شناسایی مواد شیمیایی که ۲86 هزار ماده را می‌تواند شناسایی کند از جمله تجهیزاتی است که امروز مورد افتتاح قرار می‌گیرد. 

او درباره تجهیزات حفاظت فردی گفت: امروز آتش نشان‌های تهران در زمینه تجهیزات حفاظت فردی کمبودی ندارند. هزینه یک ست لباس آتش نشانی در حدود ۱۲۰ میلیون تومان هزینه دارد. 

رئیس سازمان آتش نشانی در ادامه با اشاره به ایمنی ساختمان‌ها و سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان‌ها گفت: این سامانه به صورت کامل افتتاح شده و تاکنون اطلاعات 6 هزار ساختمان در آن بارگذاری شده است و تا پایان سال ۱۰ هزار ساختمان مهم تهران در آن بارگذاری می‌شود.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun