• جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
  • اجمعه ٢١ ذی قعده ١٤٤٤
  • Friday, June 9, 2023
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   155394 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱
- 23:25 تاریخ آخرین ویرایش :
  1401/12/03
 
 
کاهش ۱9 درصدی حوادث ریلی در سال جاری
قائم‌مقام راه‌آهن در کارگروه مدیریت بحران و ارتقا ایمنی با اشاره به کاهش ۱9 درصدی مجموع حوادث ریلی در سال جاری، گفت: در هیچ کجای دنیا حوادث ریلی صفر نیست اما باید تلاش کنیم که روند این حوادث کاهشی باشد.
کاهش ۱9 درصدی حوادث ریلی در سال جاری

حسین عاشوری در در کارگروه مدیریت بحران و ارتقا ایمنی که در ساختمان شهدای راه‌آهن و با حضور اعضای ستاد ارتقای ایمنی و حضور برخط مدیران مناطق برگزار شد، افزود: با توجه به بررسی های انجام شده میزان حوادث از ابتدای امسال روند کاهشی داشته است به طوری که در ۱۱ ماهه سال جاری، حوادث خروج از خط ۱۲ درصد، آتش سوزی 6۰ درصد، برخورد با عابر ۲۳ درصد و برخورد با وسایل نقلیه جاده‌ای نیز ۳۳ درصد کاهش داشته است که مجموع این عوامل، کاهش ۱9 درصدی حوادث ریلی در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل را رقم زده است.

وی بر ضرورت فرهنگ سازی جهت کاهش برخورد با عابرین پیاده تاکید و تصریح کرد: در این راستا باید تمامی اقدامات و تدابیر لازم انجام شود چرا که علاوه بر اهمیت حفظ جان انسان‌ها، هر حادثه‌ای می‌تواند بر عملکرد راه آهن تاثیر منفی بسیاری داشته باشد.  لازم است بیشترین حساسیت بر سوانح خروج از خط و عوامل پیشگیرانه اتخاذ شود.

به گزارش شرکت راه‌آهن، عاشوری تعجیل در امور حمل‌ونقل ریلی را از جمله مهمترین عوامل ایجاد حوادث ریلی عنوان کرد و اظهار کرد: زمانی که در بخش ایمنی با یک مشکل مواجه می‌شویم بایستی با بررسی دقیق جوانب، علل آن را برطرف کنیم.

قائم مقام راه آهن همچنین از مدیران مناطق خواست علاوه بر حفظ ایمنی در ناوگان و خطوط ریلی، تدابیر لازم در مورد ساختمان‌های قدیمی و فرسوده را اتخاذ کرده تا موضوعاتی چون مشکلات کابل‌های فرسوده در این ساختمان‌ها بستر ساز حوادث و آتش‌سوزی در ماه‌های گرم سال نباشد.

به گفته عاشوری؛ این مشکلات یکروزه و یک باره قابل حل نیست و بایستی به شکل گام به گام، حل و مراقبت‌های ویژه در این زمینه اتخاذ شود.

ارائه راهکارهای اصلاحی و برنامه ها برای ارتقا ایمنی

در این جلسه مدیران مناطق ضمن ارائه مشکلات و بررسی های انجام شده برای ارتقاء ایمنی بیشتر حمل و نقل ریلی، راهکارهای اصلاحی و برنامه های خود را در این راستا عنوان کردند که از جمله این اقدامات می‌توان به آموزش و فرهنگ‌سازی و هماهنگی با همسایگان خطوط ریلی، کاهش و حذف نیروهای فراخوان اشاره کرد.

در ادامه این جلسه با اعلام اینکه تا کنون 7۴ دستگاه لکوموتیو زیمنس به دوربین های نظارتی مجهز شده‌اند، گزارشی در مورد نصب دوربین های نظارتی لکوموتیوها، ارائه و از جمله اهداف این اقدام، نظارت بر عملکرد مامورین، کمک به راهبری قطارها، حفظ منابع سازمان، حفاظت و پالایش حریم ریلی و ... عنوان شد.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun