• چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
  • الاربعا ٢٢ ذی قعده ١٤٤٠
  • Wednesday, July 24, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   20762 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴
- 11:24 تاریخ آخرین ویرایش :
  1394/09/15
 
 
ارتقاء استانداردهای فنی و ایمنی شرکت ملی گاز ایران
رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران گفت:‌ استانداردهای فنی و ایمنی شرکت ملی گاز ایران با استانداردهای دنیا برابری می‌کند.
ارتقاء استانداردهای فنی و ایمنی شرکت ملی گاز ایران

به گزارش پایگاه خبری hse :  محمدرضا یوسفی‌پور ظهر امروز در محل مانور افت فشار گاز شهر خرم‌آباد با تأکید بر جوش و خروش داشتن کارکنان شرکت گاز لرستان اظهار داشت: علاوه بر این موضوع، شرکت ملی گاز باید در حوزه نرم‌افزاری، آموزشی و برگزاری چنین مانورهایی جهت کسب رضایت بیشتر مشترکین خود اقدامی مستمر را انجام دهد.

رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: امروز نهمین مانور افت فشار گاز در کشور برگزار شد، زیرا شرکت ملی گاز مجبور است که در هر شرایطی چابک باشد و تمام کوشش خود را در این راستا انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه 75 درصد از بحران‌های دنیا در ایران اتفاق می‌افتد، بیان کرد: در چنین شرایطی و رخ دادن چنین پدیده‌هایی در کشور، شرکت ملی گاز مجبور است که تلاش خود را روز به روز افزایش دهد.

این مسئول افزود: گاز طبیعی به عنوان یک انرژی پاک در بیش از یک‌هزار شهر کشور، 18 هزار روستا، 35 هزار کیلومتر خطوط انتقال، 72 ایستگاه تقویت فشار و 270 هزار کیلومتر شبکه‌های تأسیساتی را زیر پوشش خود قرار داده است.

یوسفی‌پور با بیان افتخارات شرکت ملی گاز ایران افزود: با کمی غفلت، کشور دچار خسارات جبران‌ناپذیری می‌شود زیرا شرکت ملی گاز با سیال مهم و ارزشمندی سر و کار دارد.

رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: در رد کردن و عبور از بحران‌ها مانند افت فشار گاز، دیگر سازمان‌ها و دستگا‌های اجرایی و خدمت‌رسانی مانند شرکت توزیع برق باید در کنار شرکت ملی گاز اقدامات مؤثری را انجام دهد.

وی با انتقاد به فرمانداری خرم‌آباد تصریح کرد: فرماندار خرم‌آباد، تنها صبح و در آغاز مانور در جمع کارکنان شرکت گاز حضور داشتند، در حالی که ما انتظار داشتیم که لحظه به لحظه در کنار ما و شاهد اقدامات این شرکت باشد.

این مسئول آمادگی کارکنان را در ارائه خدمات شرکت گاز مهم دانست و تأکید کرد: بعد از قطع گاز، دستگاه‌های اجرایی اعم از دیگر دستگاه‌ها بیمارستان‌ها، نانوایی‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید انرژی دوم خود را تهیه کنند.

یوسفی‌پور، فرمانداران و دیگر دستگاه‌های اجرایی را تکمیل‌کننده و به نتیجه رساندن تلاش‌های شرکت گاز دانست و گفت: علمک‌های این شرکت تحت شعاع پایداری و استحکام ابنیه هستند، بنابراین مسئولان استانی باید نگاه ویژه‌ای به آیین‌نامه 2800 داشته باشند.

رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: شرکت ملی گاز افتخار می‌کند که در مناطق دوردست و صعب‌العبور که دارای ارتفاعی حدود یک‌هزار متر هستند، خدمات خود را به هم‌وطنان ارائه داده است و به نوعی یک رکورد در دنیا محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه استانداردهای فنی و ایمنی شرکت ملی گاز ایران با استانداردهای دنیا برابری می‌کند، افزود: شرکت ملی گاز مدعی است که الگوی بین‌المللی مناسبی برای رساندن گاز به نقاط صعب‌العبور است.

یوسفی‌پور خطاب به کارکنان شرکت گاز تصریح کرد: حفاری بالاترین ریسک را در فعالیت‌های پیمانکاری گاز دارد، به همین دلیل باید نظارت بر آنها نظم و ساماندهی بیشتری داشته باشد.

منبع : فارس
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun