• پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
  • الخمیس ١٧ ذی حجّه ١٤٤١
  • Thursday, August 6, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   20811 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴
- 16:43 تاریخ آخرین ویرایش :
  1394/10/22
 
 
تولید پایدار در گرو توجه به hse است
مدیر محیط زیست، بهداشت و ایمنی شرکت ملی مس گفت: HSE با انسان‌ها سر و کار دارد و تمام فعالیت‌های این واحد در راستای حفظ منابع شرکت مس است که در کنار سایر دستاوردهای عمده، دستاورد اقتصادی آن پایین آمدن هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری تولید است
تولید پایدار در گرو توجه به hse است
به گزارش پایگاه خبری hse ، علیرضا بهمن‌آبادی با بیان این مطلب در خصوص اهمیت HSE در شرکت‌های صنعتی گفت: به دلیل اینکه نیروی انسانی سالم و کارآمد مهم‌ترین سرمایه هر شرکتی است، تحقق زندگی و کار سالم برای نیروی کار با ارزش‌ترین هدف این واحد است.
 
وی با بیان اینکه دو بخش از طیف کاری این واحد یعنی سلامت و ایمنی به طور مستقیم و حیطه محیط زیست به طور غیرمستقیم با انسان و حفظ منابع در شرکت و محیط زیست سروکار دارد، اظهار کرد: به دلیل همین تاثیرگذاری است که این حوزه از مؤثرترین و مهم‌ترین واحدهای کاری در مراکز تولیدی و صنعتی است.
 
مدیر محیط زیست، بهداشت و ایمنی شرکت مس درباره سابقه تأسیس این واحد در شرکت‌های صنعتی دنیا گفت: با توجه به افزایش آمار حوادث منجر به آسیب شدید و فوت کارگران و شیوع بیماری در میان آن‌ها و همچنین آلودگی ایجادشده از سوی کارخانه‌ها بعد از انقلاب صنعتی مباحث ایمنی و بهداشت مطرح شد و از اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 میلادی این موضوع یکی از دغدغه‌های واحدهای صنعتی شد.
 
وی در ادامه افزود: همچنین در این دوره، هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم تحمیلی به واحدهای تولیدی که منابع اصلی و وجهه آن‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌داد، ضرورت توجه به این امور را بیش از پیش کرد.
 
بهمن‌آبادی در خصوص جایگاه این واحد در شرکت ملی صنایع مس ایران و سابقه تأسیس این واحد در شرکت گفت: از اوایل تأسیس شرکت مس خدمات مربوط به سلامت، بهداشت و ایمنی و محیط زیست اجرا و ارائه می‌شده و به تبع اینکه در طول سال‌ها ساختار شرکت تغییراتی کرده در مجموعه‌های مختلف این واحد یا خدمات مربوط به آن ارائه می‌شده است.
 
بهمن‌آبادی در خصوص اقدامات تخصصی حوزه‌های سه‌گانه سلامت، ایمنی و محیط زیست در شرکت مس اظهار کرد: به طور کلی سرفصل این سه حوزه عبارتند از پایش سلامت پرسنل و وضعیت عوامل زیان‌آور احتمالی در محیط کار، حفظ و ارتقای ایمنی افراد در حوزه ایمنی و پیشگیری از آلودگی محیط زیست و بهبود شرایط محیط زیستی در حوزه محیط زیست.
 
وی افزود: علاوه بر این موارد بحث آموزش به پرسنل و ارتقای دائم آگاهی نیروی کار در حوزه‌های سه‌گانه فوق نیز به صورت مستمر انجام می‌شود.
 
بهمن‌آبادی در ادامه اظهار کرد: پس از انجام تست‌های تخصصی و استخدام به صورت دوره‌ای سلامت این فرد پایش می‌شود که بسته به نوع شغل توالی معاینات متفاوت است؛ ممکن است برای مشاغل سخت و زیان‌آور سالی دو بار، بعضی یک بار و برای برخی دیگر از مشاغل، مثل کارهای اداری، هر سه سال یک بار پایش سلامت انجام شود.
 
بهمن‌آبادی با بیان اینکه علاوه بر پایش سلامت فرد به صورت دوره‌ای و تخصصی، بحث سلامتی عمومی خانواده‌اش نیز به صورت مستمر و دائم انجام می‌شود ابراز امیدواری کرد که با انجام اقدامات مستمر و دائمی در خصوص حوزه‌های فوق، سطح سلامتی و ایمنی نیروی کار شرکت ملی صنایع مس ایران، که مهم‌ترین سرمایه شرکت‌اند، ارتقاء داده شود.
منبع : پایگاهدخبری معدن نیوز
نویسنده : مدیر پورتال
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun