• چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
  • الاربعا ٢٢ ذی قعده ١٤٤٠
  • Wednesday, July 24, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   20814 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴
- 11:52 تاریخ آخرین ویرایش :
  1394/10/29
 
 
hse شرط ورود پیمانکاران به مناقصات
رییس ایمنی شرک ملی نفت گفت: به زودی شیوه ورود پیمانکاران به مناقصات مشخص خواهد شد لذا تنها پیمانکارانی در مناقصه‌ها شرکت داده می‌شوند که قابلیت اچ اس‌ای (ایمنی، بهداشت، محیط زیست) داشته باشند
hse شرط ورود پیمانکاران به مناقصات
 
به گزارش پایگاه خبری hse ، محمدرضا یوسفی‌پور با اشاره به این‌که در حال حاضر صنعت نفت یک جهش را تجربه می‌کند، گفت: با توجه به جهش و پیشرفتی که در این صنعت ایجاد شده لازم است که پیمانکاران نیز وارد این عرصه شوند.
 
وی افزود: طی سال‌های گذشته بسیاری از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و گاز کشور وارداتی بود. مثلاً زمانی که می‌خواستیم پلی‌اتیلن را اجرایی کنیم تمامی تجهیزات از سوییس وارد کشور شد اما در حال حاضر تمامی ملزومات مورد نیاز از پالایشگاه گرفته تا فازهای عسلویه از داخل کشور تهیه می‌شود اما هنوز آن‌گونه که باید به سطح کیفی بین‌المللی نرسیده‌ایم.
 
وی ادامه داد: ما در کشور خود شرکت‌های بزرگ نفتی مثل شل و توتال نداریم اما جهش بزرگی که در صنعت کشور ایجاد شده می‌طلبد که پیمانکاران فعال‌تر و حضوری پررنگ در این صنعت داشته باشند. یوسفی‌پور با تأکید بر این‌که در مناسبات با پیمانکاران موارد ایمنی و اچ اس‌ای لازمه کار است گفت: به زودی شیوه ورود پیمانکاران به مناقصات مشخص خواهد شد لذا تنها پیمانکارانی در مناقصه‌ها شرکت داده می‌شوند که قابلیت اچ اس‌ای داشته باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: استراتژی صنعت نفت و گاز بعد از مناسبات پیمانی و حقوقی سرعت دادن انتقال تجارب به پیمانکاران است ضمن این‌که درصدد تکمیل مقررات و دستورالعمل‌ها نیز هستیم. وی تصریح کرد: شرکت‌های بزرگ نفتی جهان مثل شل و توتال به دولت‌‌‌ها خط می‌دهند ما نیز امیدواریم پیمانکاران همین مشی را ادامه داده و به بخش دولتی و حاکمیت خط بدهند.
 
منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun