• چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
  • الاربعا ١٦ ذی حجّه ١٤٤١
  • Wednesday, August 5, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   272 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳
- 23:31 تاریخ آخرین ویرایش :
  1393/09/03
 
 
یک کارشناس روانشناسی صنعتی – سازمانی:
فرهنگ ایمنی کار جدی گرفته نمی‌شود
تا زمانی‌که مسئله ایمنی درونی‌سازی، باورمند نشده باشد، همچنان در محیطهای کار شاهد حوادث کار خواهیم بود/ کارگری که به‌دلیل اختلاف با کارفرما بر سر حقوق و دستمزد دچار استرس می‌شود ناگزیر در پای دستگاه دچار صانحه می‌شود، این‌گونه عوامل حادثه‌زای ناملموس تأثیری مستقیم در بروز حوادث کاری دارند.
فرهنگ ایمنی کار جدی گرفته نمی‌شود

یک کارشناس روانشناسی صنعتی – سازمانی گفت: فرهنگ ایمنی کار در جوامع کارگری و کارفرمائی جدی گرفته نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری hse ; «حسین شکرکن» با اشاره به نگرش هزینه‌بر بودن این اصل مهم در محیط‌های کار  گفت: تا زمانی‌که مسئله ایمنی درونی‌سازی، باورمند نشده باشد، همچنان در محیطهای کار شاهد حوادث کار خواهیم بود.

این عضو انجمن روانشناسی صنعتی – سازمانی ادامه داد: در صورت هزینه نشدن بر ایمنی کار سود آن ممکن است در کوتاه مدت در قلک کارفرما ریخته شود اما در صورت هزینه شدن منجر به بهره‌وری نیروی انسانی در بلندمدت خواهد شد.

شکرکن ادامه داد: ابعاد هزینه‌های اجتماعی، انسانی، اقتصادی نادیده گرفتن بهداشت و ایمنی در کار بسیار بالاتر از هزینه‌های اجرا و فرهنگ‌سازی آن است.

شکرکن با تأکید این نکته مهم که ایمنی در کار ارتباط مستقیم با بهره‌وری عوامل انسانی دارد، اظهار داشت: مسئله ایمنی در محیط کار یک موضوع بین رشته‌ای است که ابعاد فنی، بهداشت محیط، صنعتی و سازمانی را در بر می‌گیرد و همکاری افراد این حوزه‌ها منجر به بهینه شدن شرایط کار گردد.

این کارشناس روانشناسی صنعتی – سازمانی ضمن اشاره به بالا بودن خطای انسانی در حوادث کاری، این حوادث را موضوعاتی در خلأ ایجاد شده ندانسته و بیان می‌کند: تمامی این خطاهای انسانی در بستر یک دسته از عوامل محیطی کار روی می‌دهند.

شکرکن تأکید کرد: در ایران تنها بخش HSE در صنایع را می‌بینیم که بر روی ایمنی مسائل فنی بهداشت محیط کار تکیه دارند و بعد بهداشت عوامل انسانی نادیده گرفته می‌شود.

وی اظهار داشت: کارگری که به‌دلیل اختلاف با کارفرما بر سر حقوق و دستمزد دچار استرس می‌شود ناگزیر در پای دستگاه دچار صانحه می‌شود، این‌گونه عوامل حادثه‌زای ناملموس تأثیری مستقیم در بروز حوادث کاری دارند.

شکرکن نگرش جدی بر ایجاد بخش روانشناسی صنعتی – سازمانی در کارگاه‌ها، سازمان‌ها و صنایع را گامی مهم برای کاهش حوادث کار دانست و گفت: کیفی بودن عوامل ایجاد حوادث کار مانع از بررسی علت ایجاد آن نمی‌شود و جای این بخش در بسیاری از سازمان‌های ما خالی است.

 

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun