• شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
  • اسبت ٢٣ ذی حجّه ١٤٤٠
  • Saturday, August 24, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   61639 تاریخ انتشار: 
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
- 11:11 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/05/30
 
 
تشکیل انجمن های صنفی و سازمان های مردم نهاد برای حرکت به سمت توسعه ضروری است
برای حرکت در مسیر توسعه ، ظرفیت توسعه باید به گونه ای باشد که انجمن های صنفی و سازمان های مردم نهاد شکل بگیرد
تشکیل انجمن های صنفی و سازمان های مردم نهاد برای حرکت به سمت توسعه ضروری است

مهندس علیرضا جعفری عضو هیئت مدیره نظام مهندسی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری HSE گفت : اگر بخواهیم در مسیر توسعه قدم برداریم ، ظرفیت توسعه باید به گونه ای باشد که انجمن های صنفی و سازمان های مردم نهاد شکل بگیرد و اگر این اتفاق بیفتد ما وارد عرصه گفتمان سازی می شویم و در کارکرد خروجی آن بحث مطالبه گری علمی مطرح می شود و این امردر کارکرد جامعه گفتمان سازی علمی را رقم می زند که بتواند توسعه فرهنگ را ایجاد کند.


وی ادامه داد : برای حرکت به سمت توسعه نیازمند یک رویکرد یکپارچه هستیم . یکپارچه سازی و وحدت رویه برای حرکت به سمت جلو کاملا مورد نیاز است ، نمی توانیم فقط یک بخش ایمنی را در نظر بگیریم و دو بخش دیگر را کنار بگذاریم ، توسعه در ابعاد مختلف خود باید بتواند به صورت یک جریان هماهنگ عمل کند .


وی خاطر نشان کرد : ایمنی ، بهداشت ، سلامت سه مقوله ای هستند که اثرات هر کدام از این سه حوزه در مؤلفه ی بعدی نیز تاثیر گذار است ، به همین نسبت نیز باید ضوابط  و قوانین ایمنی ، بهداشت ، سلامت را به صورت یکپارچه دنبال کنیم . از این منظر است که رشته های HSE مطرح می شود ، اما جامعیتی که این موضوع دارد باید به صورت موضوعی به آن پرداخته شود ، یکی در صنعت ساختمان ، دیگری در صنعت پتروشیمی و ظرفیت های بعدی که باید به صورت یکپارچه  در این حوزه دنبال شود .

 

وی خاطر نشان کرد : نکته ای که امروزه در مدیریت باید به آن توجه شود این است که مدیریت یکپارچه این سه مقوله که نتیجه آن افزایش سطح  ایمنی ، بهداشت و سلامت جامعه است باید به وجودبیاید . لیکن با توجه به اینکه ابعاد داخلی این بخش ها دارای حوزه های مختلف است به توجه به فناوری های موجود باید بپردازد که یکی ضوابط و قوانین مخصوص خود دیگری حرکت به چشم اندازهای تخصصی ، و مجهز شدن ابزار و تجهیزات لازم برای یک پارچه سازی این سه مقوله می باشد.


مصاحبه : مریم محمد علیزاده – محمد رفائیان
 

نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun