• جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
  • اجمعه ٢١ ذی قعده ١٤٤٤
  • Friday, June 9, 2023
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   73501 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶
- 08:47 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/09/09
 
 
خطر ساخت تاسیسات کود شیمیایی در نزدیکی محل های مسکونی
خطر ساخت تاسیسات تولیدی مواد شیمیایی همچون کودهای شیمیایی نیترات آمونیم همواره تهدید کننده بزرگی برای جان مردمی است که در نزدیکی این تاسیسات زندگی می کنند ولی شوربختانه این خطر با بی توجهی روبرو است.
خطر ساخت تاسیسات کود شیمیایی در نزدیکی محل های مسکونی

به گزارش پایگاه خبری HSE : صنایع و کارخانجات شیمیایی که در نزدیکی محل های مسکونی و تجاری قرار دارند ریسک بزرگی را متوجه مردمی که در آنجا زندگی می کنند می نماید در حالی که برخی این ریسک را به دلیل عدم آگاهی و شناخت پتانسیل خطراتی که در دل صنایع شیمیایی وجود دارد دست کم گرفته و به آن توجهی ندارند.

 

 فاصله میان کارخانه و مردم نقش اصلی در کاهش تلفات ناشی از این حادثه را دارد. در سال 2013 حادثه ای در بکی از کارخانه های تولید کود شیمیایی شهر WEST تگزاس آمریکا رخ داد که جان 15 نفر از گروه های آتش نشانی و مردم عمومی را گرفت. یکی از درس های گرفته شده از این حادثه آن بود که خطر انفجار کود شیمیایی نیترات آمونیوم بسیار دست کم گرفته شده بود و برخی از سازمان های دولتی و مسئول در بخش HSE کشور آمریکا نیز آن را جدی نگرفته بودند.

 

ممکن است در کشور ما نیز این خطر با بی توجهی روبرو شود و موجب آسیب به مردمی شود که با این ماده شیمیایی سروکار دارند و یا در نزدیکی کارخانه های فرآوری و پخش آن زندگی می کنند. بدین منظور گزارش هیئت بررسی حوادث فرآیندی کشور آمریکا با زیر نویس فارسی آماده شده است که در پیوست این خیر قابل دریافت می باشد.

 

 

مشاهده فیلم:


نویسنده : حسن گرجی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun