• سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
  • اثلاثا ٨ رمضان ١٤٣٩
  • Tuesday, May 22, 2018
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   83587 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
- 16:28 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/04/25
 
 
کتابچه حفاظت ایمنی معادن در دست تدوین است / ایمنی معادن پایانی ندارد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید که باید آسیب شناسی دقیقی بر ایمنی کار در معادن انجام شود از این رو کتابچه حفاظت ایمنی معادن در دست تدوین است.
کتابچه حفاظت ایمنی معادن در دست تدوین است / ایمنی معادن پایانی ندارد

به گزارش پایگاه خبری HSE : علی ربیعی در حاشیه نمایشگاه عکس یورت در جمع خبرنگاران، با تاکید بر ضرورت آسیب‌شناسی دقیق بر ایمنی کار در معادن، به تعدد پیمانکاران در معادن کشور و قصور آنها در بحث روابط کار اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های معادن از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست از این رو پیمانکاران هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند.

 

ربیعی افزود: این امر موجب شده است که فشار کار بر دوش کارگران باشد. هم اکنون معاونت روابط کار در حال کار بر روی طرحی در زمینه نظام پیمانکاری معادن است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اساسا دست به دست شدن معادن بین پیمانکاران متعدد قابل قبول نیست.

 

ربیعی ادامه داد: هر تخلفی که در بحث‌های روابط کار در این خصوص پیش آید کارفرمای اصلی را مسئول می‌دانیم.

 

او در خصوص پرداخت غرامت به کارگران یورت افزود: تمام کارهای لازم در این خصوص انجام شده است و برای تعدادی هم ابتدا باید کارهای انحصار وراثت انجام شود تا بتوان کمک هزینه‌های مسکن و دیه پرداخت شود.

 

ربیعی در ادامه با اشاره به جایگاه عکاسی اجتماعی، تصریح کرد: عکاسی اجتماعی جایگاه خود را در تحولات اجتماعی دارد و در این قالب می‌توان رنج‌ها را به تصویر کشید‌.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امروز در این نمایشگاه غم مادر در انتظار به تصویر کشیده شده است و البته من هم به احترام جایگاه عکاسی اجتماعی در اینجا حاضر شده ام.

 

او در ادامه با بیان اینکه حادثه معدن یورت شکل دیگری از رابطه دولت و ملت را به تصویر کشید، افزود: دولت در حادثه یورت در دل غم و اندوه و خشم مردم حضور یافت.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: سال گذشته دولت ۴ میلیارد تومان برای ایمنی معادن اختصاص داد تا به خرید تجهیزات و نوسازی بپردازند چرا که هم اکنون ۱۰ هزار کارگر شاغل در معادن وجود دارند.

 

او اضافه کرد: برای این منظور ابتدا نیاز بود که بعضی معادن را تعطیل کنیم اما من فکر می‌کنم که ایمنی معادن پایانی ندارد و باید برای آن برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و بلند مدت داشت.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun