• پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
  • الخمیس ٧ ذی قعده ١٤٣٩
  • Thursday, July 19, 2018
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   83721 تاریخ انتشار: 
شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶
- 11:07 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/06/04
 
 
آتش سوزی وسیع در خیابان فداییان اسلام
دوسوله بزرگ کالا در انبارهای خیابان فداییان اسلام ساعت 6:18 امروز طعمه حریق شد.
آتش سوزی وسیع در خیابان فداییان اسلام

صبح شنبه بر اثر آتش سوزی گسترده در دو انبار به مساحت 6 هزار متر مربع که از ساعت 6:۰8 شروع شده بود، سبب دود غلیظ در آسمان پایتخت شد، این دود در صبح روز شنبه و اولین روز کاری از سراسر تهران و حتی شمال شهر قابل رویت بود.

در بخشی از این انبارها چوب، پارچه، شلنگ، لاستیک و مقدار زیادی اسپری های خوشبو کننده دارای قابلیت انفجار بسیار شدید، نگهداری می شده است.

جزئیات اخبار مربوط به حادثه را در زیر بخوانید.

9:۳۰ حریق به طور کامل اطفاء شد/مرحله لکه گیری

مدیر آتش نشانی منطقه 7 تهران از اطفاء کامل حریق خبر داد و گفت: هم اکنون آتش نشانان در حال لکه گیری هستند.

تیمور خانی افزود: به نظر می رسد عملیات لکه گیری تا ظهر امروز طول بکشد.

9:۱5 حضور شهردار تهران در محل حریق

محمد علی نجفی، شهردار تهران، پس از جلسه با برخی مدیران و معاونان این شهرداری، با حضور در خیابان فداییان اسلام، از روند اطفاء حریق بازدید کرد.

8:۴5 دودزدگی ۳ آتش نشان

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از حضور بیش از ۴ آمبولانس در محل حریق خبر داد و گفت: ۳ آتش نشان در حین اطفاء حریق دچار دودزدگی شدند.

8:۳۰ سقف های انبار کالا تخریب شد/حضور بیش از ۱5۰ آتش نشان

وی اضافه کرد: وجود اسپری های با قابلیت انفجار بسیار بالا سبب انفجار در دقایق اول این حادثه شد، در مجاورت این انبار، یک انبار دیگر با وسعت ۳ هزار متر مربع، با سوله ای با مساحت ۲ هزار متر مربع و مملو از اجناس وجود داشت و آن سوله به طور کامل شعله ور شده و سقف های آن تخریب شد، هم اکنون ماموران تعداد زیادی  ایستگاه آتش نشانی برای مهار و اطفاء حریق به محل اعزام شده و بیش از  ۱5۰ آتش نشان مشغول اطفاء حریق هستند.

سید جلال ملکی اضافه کرد: علت حادثه مشخص نشده و در دست بررسی است.

وی گفت: هم اکنون آتش مهار شده و از سرایت آن به قسمت ها و انبارهای دیگر جلوگیری به عمل آمده است و خوشبختانه تا این لحظه این حادثه تلفات جانی نداشته است، اما خسارات مالی این حریق بسیار زیاد است که نیاز به بررسی دقیق تر دارد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در این خصوص  گفت: این آتش سوزی گسترده از ساعت 6:۰8 صبح امروز در ۲ انبار کالا در خیابان فداییان اسلام، بعد از بعثت اعلام شد کع آتش نشانان در کمتر از ۲ دقیقه خود را به محل حریق رساندند.

ملکی گفت: این آتش سوزی بسیار گسترده بود و دود آن از فواصل دور به خوبی مشاهده می شد، به همین دلیل ستاد فرماندهی ۱۰ ایستگاه آتش نشانی را به همراه چندین دستگاه تانکر آب و خودروهای حامل تجهیزات تنفسی و نیروهای کمکی از شهرداری و ستاد بحران به محل حادثه اعزام شدند،

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: این محل مملو از باراندازهای بزرگ و کنار یکدیگر بدون رعایت اصول انبارداری است، حریق در ۲ انبار که هرکدام وسعت ۳ هزار متر و در مجموع وسعت 6 هزار متر دارند، رخ داد.

منبع : مهر
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun