• سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
  • اثلاثا ٥ ذی قعده ١٤٣٩
  • Tuesday, July 17, 2018
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   83865 تاریخ انتشار: 
شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶
- 18:21 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/07/16
 
 
آخرین وضعیت هوا و بارش برف و باران
کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه افزایش دمای هوای کنونی کشور موقتی است، گفت: این افزایش دما تا روز سه‌شنبه در کشور به‌وقوع می‌پیوندد و رفته رفته از اواخر هفته شاهد ورود موج بارشی جدید و کاهش دما در غالب نقاط کشور خواهیم بود.
آخرین وضعیت هوا و بارش برف و باران

امین حسین نقشینه ، درباره وضعیت جوی روزهای آتی کشور اظهار کرد: با عبور موج بارشی از کشور، جوی نسبتاً آرام غالب نقاط کشور را در برمی‌گیرد که به همین سبب شاهد افزایش دما و کاهش بارش باران در اکثر نقاط کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: این افزایش دما و کاهش بارش‌ها به‌ویژه در نیمه شمالی کشور به صورت موقتی تا روز سه‌شنبه ادامه می‌یابد؛ دمای غالب نقاط کشور دو تا هفت درجه افزایش می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه امروز و فردا موج بارشی ضعیفی از کشور عبور می‌کند، تصریح کرد: امروز و در ساعت‌های آتی بارش‌های پراکنده باران در برخی نقاط استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، البرز مرکزی و غربی و ارتفاعات برخی نقاط مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گفته نقشینه، روز یکشنبه نیز این شرایط در ارتفاعات برخی نقاط استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات برخی نقاط مرکز کشور به‌وقوع می‌پیوندد و تغییر محسوسی هم در دمای هوا یا بارش‌های شدید ایجاد نمی‌شود.

وی با بیان اینکه امروز و فردا وزش باد شدید در جنوب غرب و غرب کشور به‌وقوع می‌پیونند، گفت: احتمال ایجاد گرد و غبار در استانهای جنوب غرب کشور در ساعت‌های آتی دور از انتظار نخواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه از روز سه‌شنبه موج بارشی جدیدی نیمه شمالی کشور را در برمی‌گیرد، گفت: این موج بارشی که باران وکاهش دما را ایجاد خواهد کرد، در روزهای آخر هفته استان‌های شمالی و البرز مرکزی را در برمی‌گیرد و باز هم شاهد بارش باران و کاهش دما در نقاط مختلف کشور خواهیم بود.

نقشینه، شهرکرد با دو درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 38 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و اظهار کرد: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 24 درجه بالای صفر رسید که در روزهای آتی سه درجه گرمتر خواهد شد.

منبع : تسنیم
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun