• پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
  • الخمیس ٧ ذی قعده ١٤٣٩
  • Thursday, July 19, 2018
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   83871 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶
- 08:03 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/07/16
 
 
برگزاری مراسم روز ایمنی و آتش نشانی در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس + تصاویر
مراسم گرامی داشت روز ایمنی و آتش نشانی با حضور مدیران و متخصصین شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در محل این شرکت برگزار شد
برگزاری مراسم روز ایمنی و آتش نشانی در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس + تصاویر
به گزارش پایگاه خبری HSE : دراین جلسه که با قرائت پیام  وزیر نفت به مناسبت تقدیر از آتش نشان ها آغاز شد  مهندس هارونی مدیرعامل پتروسیمی بوعلی گفت : پس از آتش سوزی سال گذشته  موفق شدیم  تجهیزات خسارت دیده را اورهال کنیم  و این آتش سوزی باعث شد تا بازنگری جدی در کارکردها و فعالیت در اداره HSE داشته باشیم  که در این راستا ساختارها و فرآیندها در این حوزه نیاز به بازنگری جدی دارد.
 
وی افزود :  برای ارزیابی ریسک علاوه بر شرکت های توانمند داخلی با شرکت های خارجی نیز همکاری داریم و دوره های آموزشی زیادی در حوزه HSEبرای کلیه نیروهای پیمانکار برگزار کردیم و مدیریت تجهیزات ، ایجاد بانک اطلاعاتی ، خرید خودرو و مدیریت بحران از دیگر اقدامات  پتروشیمی بوعلی بوده است.
 
 
رفتارهای نا ایمن عامل بروز 90 درصد حوادث صنعتی است
 
 
در ادامه دکتر نورایی مدرس دانشگاه در حوزه HSE به تشریح حوادث مهم صنایع شیمیایی در دنیا پرداخت وگفت : مدیریت و رهبری تاثیر زیادی بر حوزه HSE دارد و در صد سال دوران فعالیت صنایع شیمیایی در دنیا حوادث و اتفاقات زیادی افتاده است .
 
وی افزود : برای پیشگیری از حوادث مسئله فقط  فنی نیست  که در این زمینه فرهنگ ایمنی ، مدیریت پیمانکاران و نظارت غیر صحیح نقش مهمی در حوادث ایفا می کنند و وقتی اتفاقی یا حادثه ای رخ می دهد جمع کردن آن مشکل است و ایمنی فرآیند برای صنایع شیمیایی لازم و ضروری است و رعایت این امر هزینه های تولید را کاهش داده  و با فراهم نمودن بهره برداری بهتر صنایع از وقوع حوادث متعدد و ناگوار نیز جلوگیری می کند
 
 
سخت گیری در اجرای اصول HSE  ضروری است
 
 
مهندس نژاد سلیم مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از دیگر سخنرانان بود که با اشاره به اهمیت و جایگاه HSEدر صنایع پتروشیمی گفت : ما هنور HSE را باور نداریم  و چون به خطاها عادت کرده ایم اقدامات  و اشتباهاتمان تکرار می شود  در حالی که ایمنی یک فرهنگ است و این فرهنگ باید جاری شود و مثل فرائض واجب است و برای رعایت  و اجرای HSE باید خیلی سختگیرانه برخورد شود.
 
وی افزود : ایمن سازی تاسیسات پتروشیمی را باید با اصول علمی  انجام دهیم  و کوچکترین اغماضی در حوزه HSE نباید صورت پذیرد  زیرا تبعات رعایت این اصول منجر به  افزایش تولید و امنیت و همچنین جلوگیری از خسارات ناگوار مالی و جانی می شود که در این راستا تدوین و اجرای دستورالعمل های HSE لازم و ضروری است.
 
در ادامه مهندس خادمیان رئیس کل امور بهداشت ، ایمنی و محیط زیست شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس  با تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقای حوزه HSE در این شرکت  گفت : برای افزایش سطح آگاهی پرسنل و همچنین پیمانکاران  دوره های متعدد اموزشی را در حوزه HSE برگزار کردیم و با بازرسی های منظم  از وضعیت ایمنی در این شرکت توانستیم سطح ایمنی را ارتقا بخشیم.
 
وی خاطرنشان کرد : با اصلاح ساختارها و تهیه نقشه راه برای پیشبرد حوزه HSE درصدد هستیم با بهره گیری از آخرین استانداردهای روز دنیا به وضعیت پایدار در حوزه HSE  در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برسیم.
 
 
 
آلبوم عکس:

نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun