• پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
  • الخمیس ١١ جمادی الاولی ١٤٤٠
  • Thursday, January 17, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84248 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶
- 15:01 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/10/25
 
 
مانورهای تخلیه امن و اسکان اضطراری در محلات اجرا می‌شود
تباید اجرای برنامه های آموزشی و مانورهای تخلیه امن و اسکان اضطراری براساس نقشه های ویژه تهیه شده در سطح محلات به سرعت در دستور کار قرار گیرد و مردم به خوبی با مفاهیم این حوزه آشنا شوند.
مانورهای تخلیه امن و اسکان اضطراری در محلات اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری HSE ، احمد صادقی رییس سازمان در نشست مدیران ستادهای مدیریت بحران مناطق با اشاره به تاکیدات اخیر شهردار تهران در نشست فصلی مدیران گفت: زلزله اخیر ملارد به مثابه مانوری عملیاتی توجه همگان اعم از مردم و مسوولان را به مخاطره زمین لرزه تهران جلب کرد و با تکیه بر تاکیدات شهردار تهران باید از دغدغه پیش آمده و فرصت موجود برای پیشبرد برنامه های ارتقای تاب آوری و ترویج فرهنگی ایمنی و آمادگی در برابر زلزله به نحو مطلوب بهره گرفت.

 

جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران تهران با اشاره به نقش اصلی مدیریت بحران درایجاد هماهنگی و هم افزایی بیش از 80 سازمان و نهادهای عضو کارگروه های ستاد مدیریت بحران گفت: برهمین اساس پروژه های پیشنهادی شهرداری تهران از جمله طرح تحول بافت فرسوده با برآورد 25 هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی شهردار محترم تهران دراختیار روسای سه قوه قرار گرفته است تا طی بازه زمانی 2 تا 5 سال به اجرا درآید؛ در همین خصوص طرح اصلاح بافت فرسوده مورد توجه قرارگرفته و اعتبار مناسبی برای آن پیش بینی شده است.

 

وی گفت: آندسته از پایگاهای مدیریت بحران پس گرفته شده باید به سرعت تجهیز، آماده سازی و فعال شود و انتظار می رود این روند تا پایان سال ادامه یابد.

 

وی آموزش شهروندان، مدیران و پرسنل شهرداری را از محورهای مورد تاکید شهردار تهران خواند و گفت: دوره آموزش تخصصی شهرداران نواحی که در حال اجراست تا سطح سایر مدیران شهرداری و حتی پرسنل شهرداری تهران گسترش می یابد و از ظرفیت آموزش مجازی برای تحقق این هدف استفاده می شود؛ همچنین با توجه به لزوم آموزش شهروندان برای واکنش مناسب هنگام مواجهه با زمین لرزه به ویژه در ساعت های نخست، باید اجرای برنامه های آموزشی و مانورهای تخلیه امن و اسکان اضطراری براساس نقشه های ویژه تهیه شده در سطح محلات به سرعت در دستور کار قرار گیرد و مردم به خوبی با مفاهیم این حوزه آشنا شوند.

 

وی تاکید کرد: طرح استقرار و تعامل استان های معین با مناطق تهران که از سوی وزیر کشور ابلاغ شده است باید با تهیه دستورالعمل پی گیری و ابعاد این طرح ترسیم و پیش بینی شود.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun