• یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  • الاحد ١٧ ذی حجّه ١٤٤٠
  • Sunday, August 18, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84416 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷
- 15:21 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/01/20
 
 
بهسازی و نوسازی ساختار و سامانه‌های نظام ایمنی هسته‌ای کشور
با توجه به سیاست کلان سازمان انرژی اتمی مبنی بر بهسازی و نوسازی ساختار و سامانه‌های مربوط به نظام ایمنی هسته‌ای کشور اقدامات مقتضی با شتاب بیشتری مورد پیگیری قرار دارد.
بهسازی و نوسازی ساختار و سامانه‌های نظام ایمنی هسته‌ای کشور

به گزارش پایگاه خبری HSE : معاون رئیس جمهور در مراسم گرامیداشت روز ملی فناوری هسته ای که با حضور رئیس جمهور انجام شد به اقدامات و فعالیت‌های حوزه نیروگاهی اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته عملیات خاکبرداری احداث واحد‌های دو و سه نیروگاه بوشهر در حجمی وسیع به میزان یک میلیون مترمکعب همزمان با تجهیز کارگاه پیمانکار روس به انجام رسیده است. پیگیری این فرآیند نویدبخش جایگاه ایران به عنوان یک کشور پیشگام در منطقه در بهره‌برداری از نیروگاه‌های هسته‌ای است.

وی به برخی توفیقات جدید متخصصان و پژوهشگران از جمله طراحی و ساخت قطعات مختلف نیروگاهی با استفاده از دانش و ظرفیت داخلی اشاره کرد که بیانگر عزم تلاشگران این حوزه برای خوداتکایی و بومی سازی در این عرصه راهبردی است.

رئیس سازمان انرژی همچنین گفت: گسترش حجم و دامنه فعالیت‌های مربوط به حوزه ایمنی هسته‌ای که با توجه به حساسیت ویژه این موضوع در سطح جهانی از اهمیت بسزایی برخوردار است و در پرتو مفاد مندرج در ضمیمه ۳ برجام همکاری و تعامل سازنده با کشور‌های فعال در این حوزه در دستورکار قرار گرفته است و این فرآیند در سال 96 از سیر صعودی قابل توجهی برخوردار بوده و با توجه به سیاست کلان سازمان انرژی اتمی مبنی بر بهسازی و نوسازی ساختار و سامانه‌های مربوط به نظام ایمنی هسته‌ای کشور اقدامات مقتضی با شتاب بیشتری مورد پیگیری قرار دارد.

صالحی ادامه داد: پایبندی ایران به معاهدات و تعهدات بین‌المللی پس از دستیابی به برجام و آغاز فرآیند اجرای برجام، ایران اسلامی در عمل تعهد خود را به پیمان خودش به اثبات رسانده و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا به امروز برای ۱۰ بار پایبندی کامل ایران به مفاد مندرج در سند برجام را اعلام کرده است.

وی گفت: متاسفانه تا به امروز برخی از طرف‌های مقابل علیرغم صراحت متن برجام در باب پذیرش تعهدات خود در مسیر بدعهدی حرکت کرده و در نتیجه دیوار بی اعتمادی همچنان پابرجاست.

صالحی اضافه کرد: بزرگان ما بر این امر تأکید دارند که همگان باید از منافع و دستاورد‌های برجام بهره‌مند شده و به طور همزمان وظایف خود را به انجام برسانند. از این رو برای ما به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که هزینه‌های اجرایی این توافق تاریخی متوجه یکی از طرف‌ها شود و در مقابل برخی کشور‌های حاضر در این میدان، از انجام کامل تعهدات خود سرباز زنند.

وی تصریح کرد: ما به پیروی از فرمان جاودانی قرآن کریم، همچنان به عهد و پیمان خود استوار می‌مانیم، ولی چنانچه دیگران پرده بگردانند و نوایی دیگر ساز کنند، جمهوری اسلامی ایران براساس اصول سه گانه سیاست خارجی خود تصمیمات لازم را اتخاذ کرده و بر پایه صلاحدید تصمیم‌گیران نظام اسلامی از منافع خود صیانت خواهد کرد.

صالحی خاطرنشان کرد: ما به لطف خدا همواره از ارشادات و رهنمود‌های هوشمندانه رهبر معظم انقلاب بهره‌مند بوده و هستیم و مدیریت و هدایت دستگاه اجرایی کشور به عهده شخصیتی است که به رموز سیاست خارجی و بازی‌های پیدا و پنهان آن در عرصه بین‌المللی آگاهی و اشراف کامل دارد.

منبع : جهان نیوز
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun