• یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
  • الاحد ٩ شوال ١٤٤١
  • Sunday, May 31, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84437 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
- 21:36 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/02/04
 
 
سودجویی، برخی از نام آتش‌نشانان
مدیر آموزش و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت، گفت: اخیراً شماری از افراد سودجو با نیت سرقت لوازم ایمنی وآتش‌نشانی به آپارتمان‌های مسکونی سطح شهر مراجعه و با معرفی خود به‌عنوان آتش‌نشان و جلب اعتماد شهروندان ضمن خدشه‌دار کردن نام آتش‌نشانان وارد ساختمان شده و در فرصت مناسب مبادرت به سرقت تجهیزات ایمنی می‌کنند.
سودجویی، برخی از نام آتش‌نشانان

«حبیب موحدی» به فعالیت‌های این حوزه چون صدور مجوز ایمنی، ارایه پایان کار، طرح ایمنی ساختمان‌ها و بررسی علل و انگیزه بروز آتش‌سوزی‌ها نام برد و ادامه داد: در سال 96 بالغ بر ۳ هزار و 888 مورد صدور طرح ایمنی ساختمان‌ها و ۲ هزار و ۱۴۴ مورد بازدید کارشناسی و صدور پایان کار ساختمان بوده که به‌ترتیب نسبت به سال گذشته ۳۴ و ۳5 درصد افزایش داشته است.

موحدی گفت: یکی از مهم‌ترین خدمات سازمان آتش‌نشانی ارایه راهکارها و روش‌های پیشگیرانه از وقوع حوادث در بازدید دوره‌ای ایمنی از تصرف‌ها است که با همت کارشناسان حوزه پیشگیری این سازمان تداوم دارد.

وی ادامه داد: متأسفانه برابر گزارش‌های مردمی، اخیراً شماری از افراد سودجو با نیت سرقت لوازم ایمنی وآتش‌نشانی به آپارتمان‌های مسکونی سطح شهر مراجعه و با معرفی خود به‌عنوان آتش‌نشان و جلب اعتماد شهروندان ضمن خدشه‌دار کردن نام آتش‌نشانان وارد ساختمان شده و در فرصت مناسب مبادرت به سرقت تجهیزات ایمنی می‌کنند به همین واسطه به شهروندان توصیه می‌کنیم در صورت مواجهه با چنین اشخاصی پس از بررسی هویتی و حصول اطمینان از این‌که این افراد از کارکنان سازمان آتش‌نشانی هستند، اجازه دهند از محل مورد نظر بازدید ایمنی به عمل آورند.

وی با تأکید بر این‌که همه فروشندگان لوازم آتش‌نشانی باید دارای مجوز باشند، افزود: این امر مبنی بر ارایه مجوز به صنوف معتبر در سال 96 صورت گرفته که شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان آتش‌نشانی نسبت به بازدید و تهیه لیست کامل فروشگاه‌های مجاز اقدام کنند.

موحدی با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان آتش‌نشانی در جهت پیشگیری از حوادث همانا آموزش و نقش فرهنگ‌سازی ایمنی هر چه بهتر برای شهروندان است، گفت: در سال 96 آموزش‌های ایمنی و آتش‌نشانی برای بالغ بر 68 هزار و 9۳۰ تن برگزار شد که از این بین آمـوزش نونهالان و کودکان مهد کودک‌های رشت با تعداد ۱۴ هزار و 7۳۰ تن رتبه اول و آموزش دانش‌آموزان دبیرستان و هنرستان به تعداد ۱۰ هزار و 56۳ تن در ردیف دوم قرار داشتند.

موحدی به اهمیت فراگیر شدن دانش ایمنی تأکید داشت و گفت: در این راستا آموزش‌های مستمر در حوزه‌های مختلفی چون، کارکنان و پرسنل ادارات، دانشجویان، آتش‌نشانان داوطلب، سرای محلات و... نیز برگزار می‌شود.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun