• پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
  • الخمیس ١٥ ربیع الثانی ١٤٤١
  • Thursday, December 12, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84608 تاریخ انتشار: 
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷
- 20:06 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/07/07
 
 
80 درصد از حوادث ساختمانی با آموزش، نظارت و فرهنگ سازی برطرف می‌شود / برگزاری کلاس‌های ایمنی کار برای کارگران ساختمانی ضروری است
رئیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران صنعت ساختمان شهرستان دزفول با بیان اینکه برخی کارفرمایان، کارگران ساختمانی را هنگام کار «به امید خدا» می‌سپارند و توجهی ندارند که عدم تامین ایمنی کارگاه براساس ضوابط استاندارد ضروری است در ادامه گفت: بازرسین ایمنی ادارات کار باید قبل از وقوع هر حادثه‌ احتمالی از کارگاه بازدید کنند اما این بازرسی‌ها صرفا به بعد از وقوع حادثه محدود شده است.
80 درصد از حوادث ساختمانی با آموزش، نظارت و فرهنگ سازی برطرف می‌شود / برگزاری کلاس‌های ایمنی کار برای کارگران ساختمانی ضروری است

علی علی‌نژاد (رئیس انجمن صنفی کارگران واستادکاران صنعت ساختمان شهرستان دزفول) ضمن ابراز تاسف از حادثه برق گرفتگی اخیر سه کارگر ساختمانی که منجر به مرگ یکی از آنها شد گفت: با کمی رعایت ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی، جلوی مشکلات و حوادث گرفته می‌شود.

او با تاکید براینکه 8۰ درصد از حوادث ساختمانی با آموزش، نظارت و فرهنگ سازی برطرف می‌شود، اظهار داشت: از همه کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان دزفول و استان خوزستان درخواست داریم که حتما درکلاس‌های ایمنی کار و بهداشت که ازطرف ادارات کار و انجمن‌های صنفی برگزار می‌گردد شرکت کنند.

به گفته وی ، همه کارگران ساختمانی واستاد کاران باید در هنگام کار،  اصول ایمنی را رعایت کنند و قبل از همه این موارداز بیمه مسئولیت و حوادث مکان محل کارشان مطمئن باشند.

او با بیان اینکه برخی کارفرمایان، کارگران ساختمانی را  هنگام کار «به امید خدا» می‌سپارند و توجهی ندارند که عدم تامین ایمنی کارگاه براساس ضوابط استاندارد ضروری است در ادامه گفت: بازرسین ایمنی ادارات کار باید قبل از وقوع هر حادثه‌ احتمالی از کارگاه بازدید کنند اما این بازرسی‌ها صرفا به بعد از وقوع حادثه محدود شده است.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری کلاس‌های ایمنی کار برای کارگران ساختمانی ضروری است، تصریح کرد: بسیاری از کارگران آموزش‌ ندیده‌اند و کارفرما نیز از آزموده نبودن کارگران سودجویی می‌کند.

این فعال صنفی کارگران ساختمانی افزود: برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که کارگر ساختمانی تا زمانی که آموزش‌های کامل ندیده باشد؛ به کار مشغول نشود و خود کارگر نیز نباید در این شرایط الزامی برای کار در کارگاه ساختمانی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر کارگران ساختمانی بیمه نیستند که همین ظلم بزرگی در حق آنهاست، تصریح کرد: در این شرایط با قطعیت می‌توان گفت که زندگی کارگر حادثه دیده متلاشی شده است و هیچکس قادر نیست جوابگوی کارگر و خانواده وی باشد.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun