• شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • اسبت ٩ صفر ١٤٤٢
  • Saturday, September 26, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84636 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
- 23:02 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/07/23
 
 
ایمنی ناوگان اتوبوسی بالاست
رئیس پلیس راه کشور گفت: ایمنی ناوگان اتوبوسی کشور با وجود برخی حوادث جاده‌ای همچنان بالاست.
ایمنی ناوگان اتوبوسی بالاست

سردار محمدحسین حمیدی در برنامه «گفتگوی ویژه خبری» شبکه دو سیما گفت: سالانه ۴ و نیم برگه مسافری برای اتوبوس ها صادر می شود و با این حجم تردد اتوبوس و مسافر، این ناوگان همچنان از ایمنی خوبی برخوردار است.

وی گفت: بیش از 5۰ درصد علت تصادفات جاده ای؛ عامل انسانی است.

سردار حمیدی افزود: در سال 8۴ با حدود 7 میلیون خودرو شمار تلفات تصادفات جاده ای ۲8 هزار کشته بود و در سال 96 با وجود ۲۰ میلیون خودرو این تعداد به ۱6 هزار نفر کاهش یافته که نشان می دهد اقداماتی در این مدت صورت گرفته اما کافی نیست.

وی گفت: ۲۰ درصد حوادث در نوروز 97 در محل های سانحه خیز اتفاق افتاده است.

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به وجود 8 هزار محل حادثه خیز در جاده های کشور افزود: ۳۴۰۰ محل حادثه خیز شناسایی شده و شناسنامه دارند که سازمان راهداری اولویت ۱55۰ محل از آنها را برای اجرای طرح های بهسازی مشخص کرده است.

سردار حمیدی گفت: اولویت های مشخص شده سازمان راهداری برای مناطق حادثه خیز در جاده های کشور مربوط به سال 9۴ است که نیاز به بررسی جدید دارد.

وی تصریح کرد: نبود مدیریت متمرکز و ستاد بالادستی مشکل اصلی کشور در کاهش سوانح جاده ای است.

سردار حمیدی با اشاره به اینکه 68 درصد حوادث جاده ای در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می افتد، گفت: باید مشخص شود مسئول و متولی این ۳۰ کیلومترها چه نهاد یا ارگانی است. معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور هم در این برنامه گفت: برای بهسازی هر نقطه حادثه خیز نیازمند 5۰۰ میلیون تومان اعتبار هستیم.

محمد تیموری افزود: از سال 9۴ تا کنون رفع مشکلات 55۰ نقطه حادثه خیز با ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در دستور کار این سازمان قرار گرفته است که تا کنون ۲۰۰ نقطه از این تعداد رفع حادثه خیزی شده است و عملیات ۳5۰ نقطه دیگر تا پایان امسال به اتمام می رسد.

وی گفت: بر اساس قانون، 6۰ درصد مجموع جرایم رانندگی در جاده ها باید به سازمان راهداری کشور اختصاص یابد تا صرف بهسازی جاده ها شود که امسال تا کنون هیچ مبلغی به این سازمان پرداخت نشده است.

تیموری با بیان اینکه اولویت اول سازمان راهداری کشور؛ ایمنی جاده هاست افزود: در شش ماه اول امسال ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی این سازمان برای بهسازی جاده ها هزینه شده است.

رئیس اتحادیه شرکت های مسافری هم در این برنامه گفت: ۲۰۰ میلیون مسافر در سال در جاده های کشور جابجا می شوند و سهم حمل و نقل عمومی از حوادث جاده ای تنها دو درصد است.

احمدرضا عامری با اشاره به اینکه قیمت لاستیک اتوبوس از ۳ میلیون تومان به ۱7 میلیون تومان افزایش یافته است افزود: دولت باید برای تأمین لاستیک های مورد نیاز اتوبوس ها اقدامی جدی کند تا ایمنی سفرها افزایش یابد.

رئیس هیأت مدیره جمعیت ایمنی راهها هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: ۲5۰ میلیون نفر در سال از ناوگان عمومی استفاده می کنند.

محمد بخارایی افزود: میانگین شمار تلفات جاده ای در کشورمان در مقایسه با دیگر کشورها ۳۰ درصد بحرانی تر است.

منبع : صداوسیما
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun