• چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
  • الاربعا ٥ شوال ١٤٤١
  • Wednesday, May 27, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84785 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
- 11:23 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/02/08
 
 
گرامی داشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای
سازمان بین المللی کار (ILO) از سال 2003 با هدف پیشگیری از حوادث وبیماریهای شغلی مراسمی را در این روز که در ایران مصادف با 8 اردیبهشت ماه است برگزار می کند.
گرامی داشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای

سازمان بین المللی کار (ILO) از سال 2003 با هدف پیشگیری از حوادث وبیماریهای شغلی مراسمی را در این روز که در ایران مصادف با 8 اردیبهشت ماه است برگزار می کند. روز جهانی ایمنی و سلامت شغلی در واقع یک فعالیت سالیانه بین المللی برای نهادینه کردن کار سالم و ایمن در سرتاسر جهان است که در 28 آوریل هر سال این  مراسم برگزار می شود .برگزاری این مراسم یک بخش مهم از استراتژیهای جهانی سازمان بین المللی کار برای ارتقای ایمنی وسلامت شغلی در همه محیط های کاری است .که باعث ارتقای آگاهیهای مردم وهمچنین افزایش امنیت و سلامت در محیط کار می شود.  

بیست و هشتم آوریل سال2014 میلادی برابر با هشتم اردیبهشت ماه سال1393 هجـــری شمسی ، روز جهانی ایمــنی و بهداشت حرفه ای است.
موضوع روز جهانی ایمــنی و بهداشت حرفه ای سال 2014:

 ایمنی و بهداشت در استفاده از مواد شیمیایی در محل کار

توسعه مستمرتولید و استفاده از مواد شیمیایی در محیط کار نشان دهنده یک چالش واقعی برای جامعه ، و همچنین برای دنیای کار می کنند. پیدا کردن تعادل مناسب میان منافع حاصل از استفاده از مواد شیمیایی و اقدامات پیشگیرانه و کنترل اثرات سوء احتمالی بر کارگران ، محل کار ، جامعه و محیط زیست باید به یک نگرانی دائمی و در عین حال، اشتغال ذهنی برای دولت، کارفرمایان، کارگران و سازمان های آنها باشد. در این راستا، تلاش های هماهنگ وجهت گیری باید به ارائه یک پاسخ منسجم جهانی به رابطه بین پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی مداوم، رشد جهانی در تولید مواد شیمیایی و نهایتا" ایجاد تغییرات در سازوکارهای مختلف در این زمینه باشد.

نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun