• پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
  • الخمیس ١٧ ذی حجّه ١٤٤١
  • Thursday, August 6, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   94911 تاریخ انتشار: 
پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸
- 23:20 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/08/23
 
 
تلفات کارگاهی در کشور افزایش یافت
نیمه‌نخست سال‌جاری 898 نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند؛ در این میان ۳5۴ نفر نیمه نخست امسال به‌دلیل سقوط از بلندی حین کار جان خود را از دست داده‌اند.
تلفات کارگاهی در کشور افزایش یافت

بنابر آمار سازمان پزشکی قانونی کشور نیمه‌نخست سال‌جاری 898 نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با آمار تلفات 8۳6 نفر، 7.۴ درصد بیشتر شده است.

بنابر این آمار از کل تلفات حوادث کار 89۰ نفر مرد و هشت نفر زن بودند.

سقوط از بلندی در حوادث کار بیشترین علت مرگ افراد را به خود اختصاص داده به نحویکه در نیمه نخست امسال، ۳9.۴ درصد از کل تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی جان خود را از دست داده‌اند.

در این مدت ۳5۴ نفر به دلیل سقوط از بلندی، ۲۳۲ نفر به دلیل اصابت جسم سخت، ۱۴۰ نفر به دلیل برق‌گرفتگی، 78 نفر به دلیل سوختگی، ۴۳ نفر به دلیل کمبود اکسیژن و 5۱ نفر به سایر دلایل دیگر جان خود را در حوادث کار از دست داده‌اند.

همچنین در این مدت استانهای تهران با ۲5۰، خراسان رضوی با 57 و مازندران با 5۳ فوتی بیشترین و استان‌های چهارمحال و بختیاری با سه، کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان هر کدام با 6 و خراسان جنوبی با هفت فوتی کمترین آمار تلفات را داشته‌اند.

بر اساس آمارهای موجود در نیمه نخست سال‌جاری، ۱۴ هزار و ۲۰۰ مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۱۳ هزار و 55۱ نفر مرد و 6۴9 نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳.۱ درصد کمتر شده است.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun