• جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
  • اجمعه ٢٧ جمادی الثانیة ١٤٤١
  • Friday, February 21, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   94922 تاریخ انتشار: 
شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸
- 09:51 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/09/02
 
 
مدیریت بحران پویش مقاوم‌سازی در تهران را راه اندازی می کند
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که این سازمان به دنبال ایجاد یک پویش مقاوم سازی در پایتخت است.
مدیریت بحران پویش مقاوم‌سازی در تهران را راه اندازی می کند

رضا کرمی محمدی  درباره اقدامات این سازمان برای مقاوم سازی بناها و ابنیه در تهران اظهارکرد:‌ مدتی قبل نشست تخصصی بهسازی لرزه‌ای نسبی ساختمان‌های متداول شهر تهران را برگزار کردیم که یکی از اهداف ما در این نشست مقاوم سازی و بهسازی ساختمان‌های پایتخت به ویژه در برابر حوادثی نظیر زلزله بود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه مقاوم سازی در بافت فرسوده یکی از اولویت‌های جدی در تهران است، گفت: طبق آمارها بیش از 1.9 میلیون نفر از شهروندان تهرانی در مناطقی زندگی می‌کنند که دارای بافتی فرسوده است، بنابراین باید برای این افراد پیش بینی‌های لازم انجام شود تا خطرات زلزله و ریسک ناشی از آن برایشان کاهش یابد.

کرمی محمدی ادامه داد:‌ در همین راستا نیز با همکاری سازمان نوسازی پنج محله را انتخاب کردیم که در آن چند ساختمان به عنوان الگو بهسازی و مقاوم سازی شوند تا پس از آن با سیاستگذاری و ایجاد حساسیت بتوانیم پویش بهسازی و مقاوم سازی در تهران را به راه بیاندازیم.

وی با بیان اینکه منابع مالی شهرداری در این زمینه محدود است، گفت: در اجرای این طرح مالکان واحدهای مسکونی باید اهمیت مقام سازی و بهسازی را درک کرده و برای آن پیش قدم شوند، چرا که باید بپذیریم که تهران شهری در معرض ریسک بالای زلزله است و از حالا باید خود را برای مقابله با آن آماده کنیم تا در صورت وقوع این حادثه حداقل خسارات آن را کاهش دهیم.

منبع : اایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun