• یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
  • الاحد ٥ شعبان ١٤٤١
  • Sunday, March 29, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   105002 تاریخ انتشار: 
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
- 11:40 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/10/28
 
 
حوزه پدافند غیر عامل با انتشار کتاب در مدارس تدریس می گردد
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور از انتشار کتاب‌های کمک آموزشی برای پسران و دختران دانش آموز خبر داد.
حوزه پدافند غیر عامل با انتشار کتاب در مدارس تدریس می گردد

سردار غلامرضا جلالی صبح امروز در گردهمایی 1500 مدیر مدرسه شهر تهران با بیان این که قابلیت آمادگی زمانی مشخص است که تهدید به وجود آید و ما بتوانیم آن را به خوبی پاسخ دهیم گفت: اگر لحظه‌ای از موضوع آمادگی غافل شویم از دست خواهد رفت و در مدارس نیز باید همواره آمادگی وجود داشته باشد و این آمادگی بازتولید شود.

وی با بیان این که آمادگی، ارتباطی به نزدیک یا دور شدن از تهدیدات ندارد و  مدارس باید تقویت شوند، اظهار کرد: آمادگی دارای ابعاد مختلفی است که یکی از آنها آمادگی روحی است یعنی این که  از لحاظ روحی و ذهنی دانش آموزان و مردم آماده باشند و همچنین یکی دیگر از بعدهای آمادگی برنامه است یعنی این که باید برای مقابله با حوادث مختلف برنامه داشته باشیم تا خسارات و تلفات کاهش یابد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان این که آمادگی جسمی بسیار مهم است به گونه‌ای که اگر افراد این آمادگی را نداشته باشند نمی‌توانند به خوبی از پس مشکلات برآیند، تصریح کرد: آمادگی زیر ساختی که هم آمادگی زیر ساختی مکانی و هم آمادگی زیر ساخت‌های ابزاری یا تجهیزاتی است، بسیار مهم است.

جلالی با بیان این که وقتی در مورد مفهوم مدارس آماده صحبت می‌کنیم باید همه ابعاد آمادگی در نظر گرفته شود، گفت: مفهوم آمادگی باید از سطوح دبستان تا بالاتر، در مدارس مورد توجه قرار بگیرد و این در حالی است که خیلی از کشورها به این مفهوم توجه کرده‌اند. به گونه‌ای از مدارس کره شمالی بازدید کردیم و دیدیم که آمادگی در همه سطوح مدارس و در متون کتاب مورد توجه قرار گرفته مثلا جمع و تفریق را با این شیوه که چند آمریکایی کشته شده به دانش آموزانشان یاد می‌دهند که هم عملیات ریاضی را یاد بگیرند و هم دشمن را بشناسند که به لحاظ آمادگی الگوی خوبی است.

وی با بیان این که نسل آینده باید در برابر حوادث آماده باشند، افزود: برای ایجاد آمادگی هم مدیر و هم معلمان باید توجیه باشند که امید است در شهر تهران به صورت نمونه این مسئله اجرا شود.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور  با بیان این که در موضوع تهدیدات انسان ساخت، تعدادی کتاب و جزوه تهیه شده که به صورت مطالب کمک آموزشی در  حال چاپ است، تصریح کرد: دو جلد کتاب مخصوص دختران است که به آنها آموزش می‌دهد تا در شرایط حادثه و تهدید متناسب با قابلیت‌هایش چه کنند و 4 جلد کتاب نیز به صورت عمومی و برای پسران تهیه شده و یک جلد کتاب نیز در مورد موضوعات پدافندی برای عموم مردم در مرحله چاپ است.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun