• یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
  • الاحد ١٤ ربیع الثانی ١٤٤٢
  • Sunday, November 29, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   135108 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
- 11:14 تاریخ آخرین ویرایش :
  1399/04/16
 
 
وجود ۲۲ هزار کلاس فرسوده درمدارس ناایمن پایتخت
مدارس نیز از جمله ساختمان‌ها و فضاهای ناایمنی هستند که سال‌هاست روند بازسازی و نوسازی آنها به کندی پیش می‌رود حال آنکه بارها درباره خطرات پیش روی دانش‌آموزان بواسطه حضور در این مدارس صحبت اما اقدامات لازم صورت نگرفته است.
وجود ۲۲ هزار کلاس فرسوده درمدارس ناایمن پایتخت

 استان تهران دارای بیشترین جمعیت دانش آموزی و بالاترین‌آمار مدارس فرسوده در سطح کشور است و ساختمان‌های باقدمت بالای 5۰ ساله همچنان به عنوان فضای آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در کنار موضوع بخاری‌های نفتی و مدارسی که هراز چندگاهی در فصول سرد سال در آتش این محرومیت و کوتاهی‌ها می‌سوزند؛ نمی‌توان از خطر وجود مدارس فرسوده و ناایمن به سادگی عبور کرد.هفته گذشته انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک سینامهر شمیران در تهران ۱9 نفر را به کام مرگ کشاند و بار دیگر زنگ خطر ناایمنی ساختمان‌های عمومی را به صدا در آورد.

علی شهری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ، با بیان اینکه مدرسه کانون تحولات کودکان و نوجوانان است و به هر میزان ایمن و به روز باشد فرزندانمان با آرامش خاطر بیشتری در آن تحصیل می‌کنند اظهار کرد: استان تهران در عین حال که بیشترین تعداد دانش‌آموزان در میان استان‌های کشور را دارد؛ بیشترین مدارس فرسوده را هم در خود جای داده است.

چند کلاس درس فرسوده در تهران داریم؟

وی افزود: تهران از یک سو بیشترین آمار مدارس فرسوده را دارد و از طرفی به علت افزایش جمعیت دانش آموزی نیازمند ساخت مدارس جدید نیز هست. بیش از ۲ میلیون دانش‌آموز در مدارس استان داریم. بازسازی ۲۲ هزار و 5۰۰ کلاس درس فرسوده تهران به بودجه‌ای بیش از  6۰۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد. ساخت فضاهای آموزشی در تهران در حال انجام است و توان حداکثری اعتباری دولت و خیرین مدرسه ساز به کار گرفته شده، اما این کلانشهر همچنان نیازمند ساخت مدارس جدید است.

شهری با اشاره به افزایش تعداد دانش‌آموزان در برخی مناطق و دوشیفته شدن مدارس به منظور کنترل تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌های درس گفت: میانگین تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس در استان تهران ۳۲ نفر است؛ در حالی که استاندارد کشوری ۲۴ نفر در هر کلاس درس است.

تهران نیازمند ساخت ۱۰۰۰ مدرسه ۱5 کلاسه جدید

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ادامه داد: استان تهران به ۱۰۰۰ مدرسه ۱5 کلاسه جدید نیاز دارد تا تراکم کلاس‌های درس به استاندارد کشوری برسد که این امر نیز اعتباری بالغ بر 6۰۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد.

وی بر ضرورت ورود خیرین مدرسه ساز برای بازسازی و نوسازی مدارس استان تهران تاکید کرد  و گفت: خیرین همواره در ساخت فضاهای آموزشی مشارکت داشته‌اند. آنها با ورود به عرصه مشارکت در احداث فضاهای آموزشی ایمن سهم مهمی در زندگی تحصیلی آینده سازان کشور ایفا می‌کنند.

شهری ادامه داد: هر مدرسه‌ای که در استان تهران احداث شود، ارزشی معادل دو مدرسه دارد زیرا به اندازه دو مدرسه از آن فضای آموزشی استفاده خواهد شد؛ زیرا دوشیفته اداره می‌شوند.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun