• جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
  • اجمعه ١٢ جمادی الاولی ١٤٤٠
  • Friday, January 18, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84441 تاریخ انتشار: 
پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
- 23:47 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/02/06
 
 
آمار فوتی‌های ناشی از حوادث کار در مازندران کاهش یافته است
روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران از کاهش آمار فوتی‌های ناشی از حوادث کار در این استان خبر داد وگفت:در عین حال آمار مصدومان حادثه کار استان به نسبت سال گذشته 6 درصد افزایش یافته است.
آمار فوتی‌های ناشی از حوادث کار در مازندران کاهش یافته است

علی عباسی (روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران) با اعلام این خبر گفته است: 8۰نفر از فوتی‌های کارگر مرد و یک نفر زن بوده است.

به گفته وی، بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان، سال گذشته به ترتیب شهرستان بابل با ۱6، ساری و قائمشهر هر کدام با 8 فوتی بیشترین و شهرهای نکا و رامسر هر کدام با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

وی گفت: بر اساس این گزارش در سال‌های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به نحوی که در سال گذشته ۳7 مورد مرگ‌های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و ۲۱ مورد نیز برق گرفتگی، ۱8 مورد اصابت جسم سخت و 5 مورد هم مربوط به سایر بوده است.

عباسی در ادامه گفت: بر اساس آمار مرداد با ۱۲، خرداد با ۱۱ فوتی به ترتیب بیشترین و اسفند با یک فوتی کمترین ماهی بود که در آن حادثه رخ داد.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: بیشترین فوتی‌ها ۲5 مورد باسنین بین ۳۱تا ۴۰ سال بودند و کمترین فوتی‌ها حدودا ۲۰سال با ۴ مورد به ثبت رسید ه است.

عباسی با بیان اینکه از این تعداد ذکر شده 66نفر متاهل و ما بقی مجرد بودند، افزود: از تعداد 8۱ نفر فوت شدگان ناشی از حوادث کار 7۳ نفر ایرانی و ما بقی ملیت غیر ایرانی (افغانی) داشتند.

عباسی در ادامه درباره افزایش 6 درصدی مصدومیت حادثه کار افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان مازندران پارسال تعداد 998 نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 9۴6 نفر مرد و مابقی زن بودند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ازآن 6 درصد افزایش داشت.

وی گفت: بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان بوده است.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun