• پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • الخمیس ١٥ رجب ١٤٤٠
  • Thursday, March 21, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84469 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
- 10:08 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/02/30
 
 
اقدامات مهم و مؤثر در زمینه ایمنی؛ خسارات جانی و مالی کاهش یافت
جلسه کارگروه بررسی و تدوین دستورالعمل‌های ایمنی شرکت توانیر برگزار شد.
اقدامات مهم و مؤثر در زمینه ایمنی؛ خسارات جانی و مالی کاهش یافت

جلسه کارگروه بررسی و تدوین دستورالعمل‌های ایمنی صنعت برق کشور با حضور مهندس جریان قلم کارشناس ارشد ایمنی شرکت توانیر به‌عنوان رئیس کارگروه ایمنی و مسئولین ایمنی 9 استان کشور در برق لرستان برگزار شد.

بر اساس این گزارش بررسی حوادث و موارد ایمنی و نیز تدوین دستورالعمل‌های جدید دو روز کامل از ابتدای وقت اداری تا عصر پیگیری و مصوبات جدیدی در جهت کاهش خسارات جانی و مالی به تأیید اعضای کارگروه رسید.
 
در مراسم افتتاح جلسه کارگروه ایمنی صنعت برق، "فریدون خودنیا" مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان رعایت موارد ایمنی را در شرکت‌های توزیع به فراخور فعالیت و زحمات مخاطره‌آمیز بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: ایمنی سرلوحه هر کاری است و توجه به رعایت اصول آن متضمن سلامتی جامعه و افراد است.
 
مدیرعامل برق لرستان اظهار داشت: ایمنی در ابتدا به‌صورت تئوریک شروع می‌شود و در این فضا باید کاملاً نگاه ایمنی به همه‌ی قضایا و مباحث داشته باشیم تا بتوانیم راهکارهای اثربخش و کاربردی در این زمینه‌ها تدوین نماییم.
 
خودنیا آموزش ایمنی جامع را در سطح سازمان‌ها و دستگاه‌ها و شرکت‌ها و کلیه آحاد جامعه یک اصل برشمرد و ابراز داشت: از شعار تا عمل مسیری بسیار طولانی است و عمل‌گرایی در رعایت اصول ایمنی به قطعیت نتایج اثربخشی در پی دارد.
 
وی با اشاره به اینکه شبکه‌های توزیع فراوانی که در سنوات قبل احداث‌شده به‌صورت سنتی و قدیمی طراحی گردیده‌اند و از طرفی با ساخت‌وسازهای غیراستاندارد، بخشی از شبکه‌های ما در حریم قرارگرفته است، گفت: خوشبختانه شرکت توانیر همواره سعی در استانداردسازی شبکه‌ها داشته و با یک نگرش علمی و منطبق بر طراحی‌های روز کشور احداث شبکه‌ها را مدنظر قرار داده و به موعد اجرا گذاشته می‌شوند.
 
مدیرعامل برق لرستان بابیان اینکه ما بایستی بهره‌برداری از شبکه‌های توزیع شهری و روستایی را به شرکت‌های برون سپار واگذار نموده و کارکنان فنی را در قالب گروه‌های نظارتی مشغول نماییم تا فعالیت و عملکرد آن‌ها را خصوصاً درزمینهٔ ایمنی با دقت و اهتمام بیشتر مورد نظارت و بررسی قرار دهند.
 
خودنیا گفت: ما باید پیمانکاران و شرکت‌های برون سپار را ملزم نماییم تا نقاط حساس و بحرانی خصوصاً درزمینهٔ رعایت اصول ایمنی شناسایی و در جلسات مختلف مطرح نمایم تا اقدامات لازم با نگاه ایمنی به عمل آید.
 
وی ابراز داشت: خوشبختانه در استان لرستان اقدامات مهم و مؤثری درزمینهٔ ایمنی انجام‌شده و مصداق آن کاهش خسارات جانی و مالی در سال 96 نسبت به سنوات گذشته می‌باشد که این امر نشأت گرفته از همدلی، همکاری و رعایت درست و منطقی دستورالعمل‌های ایمنی همکاران عزیز در سطح استان می‌باشد.
منبع : یافته نیوز
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun