• چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
  • الاربعا ١٥ جمادی الثانیة ١٤٤٠
  • Wednesday, February 20, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84488 تاریخ انتشار: 
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
- 22:13 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/03/19
 
 
خلاء قانونی برای نظارت بر ایمنی ساختمان‌ها پس از صدور تائیدیه
معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: کارشناسان آتش‌نشانی اختیار قانونی برای نظارت بر ایمنی ساختمان‌ها پس از صدور تائیدیه را ندارند و تا قانون مدیریت ایمنی یکپارچه شهری به تصویب نرسد، تخلفات ادامه خواهد داشت.
خلاء قانونی برای نظارت بر ایمنی ساختمان‌ها پس از صدور تائیدیه

محمود قدیری با اشاره به اینکه سازمان آتش‌نشانی پس از صدور تائیدیه ایمنی ساختمان‌ها از شرکت‌های مجری و مالک برای نگهداشت سیستم ایمنی تعهد دوساله اخذ می‌کند، عنوان کرد: در گذشته شرکت‌هایی وجود داشت که از تجهیزات اجاره‌ای استفاده می‌کرد اما از سال 95، 132 شرکت تائید صلاحیت شدند و زیر نظر سازمان آتش‌نشانی کنترل و نظارت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تخلفات در مورد سیستم اعلام حریق بسیار ناچیز است، اظهار کرد: البته ممکن است تخلفاتی توسط انبوه‌سازان در مورد ژنراتور که یکی از تجهیزات گران‌قیمت است، صورت بگیرد به‌این‌ترتیب که یک ژنراتور خریداری می‌شود و پس از دریافت تائیدیه ایمنی، آن را در یکی دیگر از ساختمان‌های احداث‌شده نصب می‌کنند.

معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه هیچ اختیار قانونی برای کنترل و نظارت ایمنی پس از صدور تائیدیه ایمنی توسط سازمان آتش‌نشانی وجود ندارد، گفت: اگرچه سازمان آتش‌نشانی به‌صورت تصادفی در ساختمان‌های تجاری و مسکونی برای نظارت مراجعه می‌کند اما در بسیاری از موارد مالک اجازه ورود به کارشناسان آتش‌نشانی را نمی‌دهد.

معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه قانون مدیریت ایمنی یکپارچه شهری هنوز به تائید هیئت دولت نرسیده است، گفت: تا زمانی که این قانون تصویب نشود، تخلفات در حوزه ایمنی ساختمان‌ها ادامه دارد.

 

منبع : فارس
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun