• چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
  • الاربعا ١٥ جمادی الثانیة ١٤٤٠
  • Wednesday, February 20, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84503 تاریخ انتشار: 
پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷
- 18:34 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/04/14
 
 
نیاز تهران به 5۰ دستگاه شتاب نگار زلزله
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه رصد فعالیت گسل‌های اصلی شهر تهران به حداقل 5۰ دستگاه شتاب نگار نیاز دارد، گفت: در حال حاضر تنها ۴ دستگاه بر روی بخشی از گسل مشاء تامین و نصب شده است.
نیاز تهران به 5۰ دستگاه شتاب نگار زلزله

احمد صادقی در جریان بازدید شهرداران مناطق 8 و ۲۲ از مرکز مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اهمیت سامانه هشدار سریع زلزله در اعلام هشدار به سازمان های تخصصی قبل از رسیدن امواج مخرب گفت: دوره آموزش سامانه فرماندهی حادثه (آی سی اس) و ارزیابی آسیب پذیری بافت شهری ویژه شهرداران و مدیران ارشد مناطق ۲۲ گانه با هدف ارتقای آمادگی مدیریت شهری در رویارویی با حوادث و سوانح و تقویت ساختار ستادهای مدیریت بحران برگزار می‌شود.
جانشین شهردار تهران در شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران تصریح کرد: با توجه به ایجاد ستادهای مدیریت بحران در مناطق ۲۲ گانه به ریاست شهردار مناطق و شکل گیری ساختار سامانه فرماندهی حادثه و پیش بینی سهم و نقش مدیران ارشد در این سامانه، برگزاری دوره آموزشی با هدف آشنایی مدیران شهری با مفاهیم مدیریت بحران و لزوم ایفای نقش در چرخه مدیریت بحران شامل آمادگی ، مقابله و پیشگیری و کاهش خطرپذیری و بازسازی و بازتوانی ضروری است.
وی ادامه داد: پس از برگزاری موفقیت آمیز دوره آموزشی مدیریت بحران ویژه شهرداران نواحی در سال گذشته ، دومین دوره این آموزش تخصصی ویژه شهرداران، معاونان و مدیران ارشد مناطق که از جایگاه تعریف شده در سامانه فرماندهی حادثه برخوردارند از اواخر تیرماه در محل این سازمان برگزار می شود.
صادقی خاطرنشان کرد: این دوره به صورت کارگاهی و یک روزه برگزار می شود و در هر دوره مدیران یک تا دو منطقه شهرداری حضور خواهند یافت و انتظار می رود با آموزش های ارائه شده دیدگاه و نگاه مدیران شهری نسبت به ضرورت کاهش مخاطرات و مدیریت حوادث و سوانح متحول و دگرگون شود.
همچنین سید احمد صفوی شهردار و رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه ۲۰ نیز در سخنانی برخورداری مدیریت شهری پایتخت از ردیف های مستقل بودجه ملی و نیز بودجه سالانه شهرداری را ضروری خواند و هزینه در این حوزه را نوعی سرمایه گذاری برای حیات شهر دانست.
براساس اعلام سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران وی در عین حال اجرای مستمر مانورهای کوچک و بزرگ آمادگی را ضروری خواند.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun