• چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
  • الاربعا ١٥ جمادی الثانیة ١٤٤٠
  • Wednesday, February 20, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84505 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷
- 18:25 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/04/20
 
 
نیمی از معادن زغال سنگ مازندران از مسئول ایمنی برخوردار نیستند
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان مازندران با اشاره به اینکه وجود یک مسول فنی برای کنترل و نظارت ایمنی تجهیزات و فضای معادن ضروری است، گفت: کارگران حدود نیمی از معادن استان بدون حضور مسول فنی در این فضاها کار می کنند .
نیمی از معادن زغال سنگ مازندران از مسئول ایمنی برخوردار نیستند

هادی حمیدیان در جمع خبرنگاران گفت: از ۱۱7 معدن فعال در مازندران 6۰ معدن دارای مسول فنی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به ریسک بالای کار در معادن و خطرات متعددی که این فضای کاری دارند اما وجود مسول فنی در معادن می‌تواند تاثیر زیادی در کنترل وقوع حوادث داشته باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران که حقوق هر مسول فنی معدن را میانگین یک و نیم تا ۲ میلیون تومان اعلام کرد، گفت: درگیر بودن بهره‌برداران معادن با مسائل مالی و عدم کسب درآمد لازم باعث شده تا آنها از بکارگیری مسول فنی سرباز بزنند.

وی تاکید کرد: هرچند حضور مسول فنی نمی تواند مانع بروز حوادث در معادن و خسارت‌های جانی و مالی آن شود اما این افراد با اعلام نقاط و مسائل خطرآفرین می‌توانند در کنترل آن تاثیرگذار باشند.

احتمال تکرار حادثه معدن 'زمستان یورت' در معادن زغال سنگ مازندران

رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن مازندران وضعیت ایمنی و تجهیزات معادن زغال سنگ یکی از شرکت‌های بهره‌بردار استان را زیر شرایط مطلوب توصیف کرد.

وی گفت: این شرکت بهره‌بردار پنج معدن زغال سنگ مازندران علاوه بر قدیمی بودن تجهیزات استخراج، امکانات ایمنی و خود ایمنی کارگران را در معادنش ندارد.

وی اعلام کرد: تا جایی که کپسول آتش نشانی معادن این شرکت شارژ نشده و از مدتهاست از موعد شارژ آنها گذشته است.

حمیدیان با تاکید بر اینکه در برخی از این معادن بالغ بر ۲۰۰ کارگر کار می‌کنند، هشدار داد: در صورت عدم توجه جدی و به موقع نسبت به این مساله تکرار حادثه ناگوار معدن 'یورت' دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع ایمنی معادن این شرکت، گزارش‌های لازم به دستگاه‌های اجرایی مرتبط ارائه شد تا در این خصوص تدبیری کنند.

حمیدیان تعداد معادن زغال سنگ مازندران را 5۰ معدن اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱5 معدن فعال است و این استان از نظر معادن زغال سنگ در کشور جز رتبه‌های اول به شمار می‌رود.

مازندران ۲۴۰ معدن دارد که ۱۱7 معدن با استخراج ۱6 نوع ماده معدنی فعال هستند.

منبع : ایلنا
نویسنده : حسن گرجی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun