• چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
  • الاربعا ١٥ جمادی الثانیة ١٤٤٠
  • Wednesday, February 20, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84514 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷
- 16:40 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/05/02
 
 
هم‌اندیشی اورژانس با نمایندگان تیم‌های حوادث و بحران آلمان
سرپرست سازمان اورژانس کشور در جلسه با نمایندگان تیم‌های حوادث و بحران آلمان با تاکید بر انتقال تجربیات دو طرف بر به نتیجه عملی رسیدن جلسات کارگروه‌های مشترک دو کشور در زمینه حوادث و بحران تاکید کرد.
هم‌اندیشی اورژانس با نمایندگان تیم‌های حوادث و بحران آلمان

پیرحسین کولیوند در جلسه مشترک با نمایندگان تیم‌های حوادث و بحران کشور آلمان اظهار کرد:ما با ظرفیت کشور آلمان آشنا هستیم و باید از تجارب همدیگر  بهره ببریم. انتقال تجارب دو کشور بسیار ارزنده است و این هم‌افزایی باعث رشد دو طرف خواهد شد. ما در  دو روز گذشته چند زلزله را در کشور تجربه کردیم که سرعت عمل تیم‌های ارزیاب اورژانس نقش پررنگی در تشخیص و شناسایی مصدومین داشت.

وی با اشاره به تجارب مربوط به وقوع زلزله درکشور گفت: ما تجارب خوبی در ارائه خدمات به بحران زلزله را پیدا کردیم و اگر این زلزله‌ها در برخی کشورها اتفاق بیفتد قطعا به مشکل‌های جدی بر می‌خورند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه باید به سناریوهای مختلف در مورد زلزله توجه شود، تصریح کرد: ما باید به طور مشترک سناریوهای جدیدی را در مدیریت بحران ترتیب بدهیم. بعد از زلزله می‌بینیم مردم جرأت حضور در منازل را ندارند که ما را  موظف به طراحی سناریوی حل مشکلات روحی در منطقه می‌کند.

کولیوند در مورد استفاده از ظرفیت داوطلبان در حوادث نیز گفت: داوطلبین نقش مهمی در حوادث دارند. در کشور ما سال‌ها قبل امام خمینی(ره) بحث داوطلبین را در قالب بسیج مطرح کردند که امورات مختلفی از جمله ساخت و ساز، درمان، دفاع از کشور و آموزش و سواد آموزی، کشاورزی و... انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: در زلزله سال گذشته کرمانشاه تنها با یک فرمان مقام معظم رهبری کیلومترها ترافیک جهت کمک‌های مختلف به زلزله‌زدگان به صورت داوطلبانه شکل گرفت.

سرپرست سازمان اورژانس کشور افزود: ما به یک سازماندهی جدیدتر برای تیم‌های داوطلب نیاز داریم که باید بر اساس نیازمندی‌های مختلف سازماندهی‌های مختلف را شکل دهیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، کولیوند با تاکید بر آموزش عنوان کرد: ما هرچه بحث‌های آموزشی و پژوهشی خود را افزایش دهیم قطعا در روند عملیات‌ها نقش بسزایی دارد و به ما کمک خواهد کرد. باید از جلسات و مذاکرات خارج شد و هرچه سریعتر نتیجه این کارگروه‌های مشترک ایران و آلمان مشهود و عملی شود.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun