• چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
  • الاربعا ١٥ جمادی الثانیة ١٤٤٠
  • Wednesday, February 20, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84517 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷
- 10:40 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/05/03
 
 
مهار کامل آتش در نیزار های هور الهویزه با تلاش نیروی هوافضای سپاه
فرمانده عملیات هوایی نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه کانون آتش و دود ناشی از آن در نیزارهای هورالعظیم عراق است، اظهار کرد: با تلاش نیروی هوافضای سپاه حریق در نیزارهای هورالهویزه به طور کامل مهار شده است.
مهار کامل آتش در نیزار های هور الهویزه با تلاش نیروی هوافضای سپاه

سردار شمس الدین فرزادی پور فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اقدامات این نیرو در اطفای حریق نیزارهای هورالعظیم عراق  اظهار کرد: از تاریخ 27 تیرماه و طی ابلاغ فرمانده نیروی هوافضای سپاه جهت اطفای حریق نیزارهای هورالعظیم، 2 فروند بالگرد میل 171 مجهز به تجهیزات اطفای حریق با ظرفیت 4 تن آب به منطقه اعزام شد.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه با تاکید بر اینکه حریق در نیزارهای هورالهویزه به طور کامل مهار شده است، افزود: با تلاش های نیروی هوافضای سپاه پاسداران حریق در این منطقه به رغم گستردگی به طور کامل مهار شده و مشکلی در حال حاضر وجود ندارد.

وی ادامه داد: در جلسه ای که با مسئولین ستاد مدیریت بحران منطقه و محیط زیست داشتیم، با بررسی تصاویر ماهواره ای و هماهنگی با پدافند عراق و کشورمان و صدور مجوز های لازم در تاریخ 28 تیر ماه با ورود به  نیزارهای هورالعظیم، عملیات گسترده ای برای اطفای حریق انجام دادیم .

سردار فرزادی پور با تاکید براینکه بالگردهای نیروی هوافضای سپاه تاکنون بیش از  70 ساعت عملیات پروازی برای اطفای حریق در نیزارهای هورالعظیم عراق انجام داده است، تصریح کرد: برای توسعه و تسریع عملیات اطفای حریق در نیزارهای هورالعظیم  از روز دوشنبه یک فروند  هواپیمای "ایلوشین" نیروی هوافضای سپاه به منطقه حریق اعزام شده است  که به طور مستمر درحال اجرای عملیات اطفای حریق است و  در هر مرحله  40هزار لیتر آب را حمل می کند.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه  با بیان اینکه حریق در نیزارهای هورالعظیم بسیار گسترده است ، یادآور شد:  به دلیل وجود دود زیاد، وارد شدن به کانون آتش سوزی با مشکلات و سختی های روبرو است، در عین حال بالگردهای سپاه از ضلع جنوبی، عملیات خاموش کردن آتش را دنبال می کنند. 

وی با اشاره به اینکه آتش سوزی و دود ناشی از آن همه مناطق پیرامونی نیزارها در عراق و ایران را تحت تاثیر قرار داده است، تصریح کرد:از آنجا که حجم و گستردگی آتش سوزی باعث از بین رفتن نیزارها و افزایش تاثیر آن بر پدیده ریزگردها در مناطق جنوب غربی کشور شده و نگرانی های کارشناسان محیط زیست را برانگیخته است، تمامی تلاش و ظرفیت خود را برای سرعت بخشیدن به عملیات مهار و خاموش کردن آتش به کار گرفته ایم تا از خطراتی که این اتفاق می تواند متوجه محیط زیست و مردم منطقه سازد ، جلوگیری نماییم.

فرمانده عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه  خاطرنشان کرد: در عین حال مراقبت های لازم برای جلوگیری از مشتعل شدن مجدد نیزارها در دستور کار قرار دارد تا اطمینان کامل از خاموشی حاصل شود.

سردار فرزادی پور ورود هواپیمای ایلوشین به صحنه که تا روز گذشته(سه شنبه) پنج مرحله عملیات انجام داده اند را موجب سرعت یافتن مهار آتش قلمداد و اظهار امیداوری کرد با جدی شدن همکاری عراقی ها و اطفای کامل حریق در روزهای آینده، از تبعات این اتفاق در سالهای آتی برای محیط زیست منطقه پیشگیری شود.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun