• چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
  • الاربعا ٥ شوال ١٤٤١
  • Wednesday, May 27, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84702 تاریخ انتشار: 
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷
- 11:47 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/09/17
 
 
مردم مطالبه‌گر ایمنی ساختمان‌ها از مسوولان باشند / انتقال دستگاه‌های اجرایی، بحران‌های پایتخت را کم می‌کند
رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی سطح کشور در تهران ساختمان و برنامه دارند این مسائل باید از پایتخت دور شود تا جمعیت تهران کمتر شود و دچار بحران نشویم.
مردم مطالبه‌گر ایمنی ساختمان‌ها از مسوولان باشند  / انتقال دستگاه‌های اجرایی، بحران‌های پایتخت را کم می‌کند

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران  درباره بحران‌های پایتخت گفت: زمان‌های مختلف این بحث مطرح بود که پایتخت به شهر‌های دیگر منتقل شود مطالعاتی که انجام شد، اما خیلی هم به نتیجه نرسید.

وی ادامه داد: ما اگر بخواییم پایتخت فیزیکی را تغییر دهیم مشکلات حل نخواهد شد و این امر میسر نخواهد بود ما باید خیلی امکانات را از تهران منتقل کنیم، در تهران جاذبه‌های زیادی ایجاد کردیم که می‌توانیم در مکان‌های دیگر آن‌ها را برپا کنیم و مردم به طور خودکار به سمت آن جاذبه‌ها گرایش پیدا کنند و در آن مکان جمع شوند مانند مسائل درمانی که به طور گسترده در تهران راه اندازی کردیم.
نجار با بیان اینکه باید جذابیت‌های تهران را به نقاط مختلف منتقل کنیم تصریح کرد: باید بررسی کنیم مردم برای چه گزینه‌هایی جذب تهران می‌شوند و می‌خواهند در تهران زندگی کنند به عنوان مثال بسیاری از دستگاه‌های اجرایی سطح کشور در تهران ساختمان و برنامه دارند این مسائل باید از پایتخت دور شود تا جمعیت تهران کمتر شود و دچار بحران نشویم اکنون که مثل گذشته نیست که فناوری در سطح کشور نداشته باشیم امکانات فناوری‌های نوین و شبکه‌های مختلف در اختیار است اگر این دستگاه‌ها از تهران منتقل شوند اتوماتیک وار جمعیت از تهران نیز کم می‌شود و بحران‌های تهران نیر کمتر خواهد شد.


رئیس سازمان مدیریت بحران درباره استاندارد‌های ساختمان‌ها عنوان کرد: در بحث استاندارد‌های ساختمان‌ها در سال 69 آیین نامه ۲8۰۰ صفحه‌ای تدوین شد و مطابق آن مقرر شد که سازنده‌های ساختمان استاندار‌های لازم را رعایت کنند و خوشبختانه این آیین نامه در حال ارتقا است.

وی اضافه کرد: در بحث زلزله کرمانشاه هم ویرایش‌هایی در بحث آیین نامه داشتیم و کار بسیار بزرگی بود باید بگوییم ما همواره در حال پیشرفت هستیم، ولی به نقطه مطلوب مورد نظرهنوز نرسیده ایم، خود مردم باید مطالبه کنند اگر این مطالبه گری وجود داشته از من مسئول بخواهند که استاندارد‌ها را رعایت کنم زلزله ۴/6 ریشتری کرمانشاه خانه‌هایی که ساخته شده بود به هیچ عنوانی آسیبی نمی‌دید، چرا نظارت دقیقی نداشته باشیم چرا منی که می‌خواهم زیر سقف زندگی کنم استاندار‌ها را نمی‌دانم، مردم ناظر باشند و مسوول نیز رعایت کند تا بحران ساختمانی نداشته باشیم.

منبع : خبرگزاری دانشجو
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun