• چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  • الاربعا ١٥ ذی قعده ١٤٤٠
  • Wednesday, July 17, 2019
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84724 تاریخ انتشار: 
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
- 12:50 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/10/28
 
 
طراحی واحد درسی" ایمنی ترافیک" و ابلاغ آن به دانشگاه ها
سومین دوره تربیت مدرس کشوری ایمنی و ترافیک با حضور دانشگاه های وزارت علوم و بهداشت به صورت پایلوت در تبریز برگزار شد.
طراحی واحد درسی" ایمنی ترافیک" و ابلاغ آن به دانشگاه ها

این دوره با حضور رئیس پلیس راه کشور، معاون اجتماعی پلیس راهور، مدیر کل توسعه نیروهای مسلح، رئیس دانشگاه علوم انتظامی و مسئولین استانی و اساتید دانشگاهی طی سه روز در مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت NPMC برگزار شده که مسئول برگزاری این دوره، مرکز تحقیقات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جاده ای می باشد که در راستای تحقق ماموریت ویژه توسعه دانش ترافیک این آموزش‌ها ارائه می گردد.

سعادتی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات پیشگیری از آسیب حوادث جاده‌ای دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت‌وگو با ایسنا، در این خصوص گفت: این مرکز از سال 9۱ پایه گذاری شده و فعالیت های خود را در راستای پیشگیری از آسیب‌های حوادث ترافیکی آغاز کرده و به دنبال برنامه آمایش سرزمینی که وزارت بهداشت در سال 9۴ اجرا کرد ماموریت هایی را تعریف کرد و براین اساس نیز مأموریت توسعه دانش مرتبط به حوادث ترافیکی به دانشگاه علوم پزشکی تبریز ابلاغ گردید که در این حوزه در سطح ملی فعالیت‌ها و برنامه ریزی‌های لازم انجام گیرد.

محمد سعادتی ادامه داد:  به دنبال این موضوع، مرجع تخصصی توسعه دانش ترافیک در دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مرکز تحقیقات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جاده ای  افتتاح و از سایر نهادهای مرتبط از جمله قوه قضائیه، پلیس راهنمایی و رانندگی، وزارت بهداشت و درمان، سازمان بیمه، وزارت راه و شهرسازی نیز دعوت به همکاری شد.

وی با اشاره به دستاوردهای این طرح، افزود: یکی از این دستاوردها طراحی درس تک واحدی ترافیک ایمنی بود که از سال 95 با حضور مسئولان افتتاح شده و اولین پایلوت آن در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در  سه دانشکده اجرا شد و بعد از آن نیز در سال 96 در شش دانشگاه کشور در قالب ۱5 رشته تحصیلی اجرا شد.

وی با بیان این‌که هدف اصلی درس ترافیک ایمنی، ایجاد نگرش ایمنی در دانشجویان نسبت به مباحث ترافیکی است، خاطرنشان کرد: مقرر شده که این درس علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی به سایر دانشگاه‌های استان نیز در قالب یک درس عمومی و اجباری ابلاغ شود.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه گفت: این اقدام که با محوریت مجموعه ناجا و وزارت و بهداشت و مرکز تحقیقات پا گرفته کار ارزشمندی است که مسئولان عنایت ویژه ای به این امر دارند.

محمد حسین صومی اضافه کرد: طراحی درس واحد ایمنی ترافیک و ابلاغ آن به دانشگاه ها به نوعی  نوآوری است که می‌تواند در پیشگیری از حوادث ترافیکی نقش موثری را ایفا کند.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun