• یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
  • الاحد ٩ شوال ١٤٤١
  • Sunday, May 31, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84753 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
- 22:48 تاریخ آخرین ویرایش :
  1397/12/14
 
 
کاهش مدارس ناایمن از 8۰ به ۳۰ درصد
وزیر آموزش و پرورش با بیان این که مدارس باید شیوه زندگی را به دانش‌آموزان آموزش داده باشد، گفت: فضای آموزشی امروز خود یک معلم و نقش مهمی در یادگیری دانش آموزان ایفا می‌کند.
کاهش مدارس ناایمن از 8۰ به ۳۰ درصد

سیدمحمد بطحایی در همایش بین المللی مدرسه ایرانی معماری ایرانی در تراز سند برنامه زیرنظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری، با بیان این که اعتبارات خوبی به منظور کیفی بخشی فضاهای آموزشی کشور در سال 98 تعیین شده است، اظهار کرد: بسیاری از مفاهیم دنیای امروز با گذشته تعریف کرده است.

وی با بیان این که امروزه مدرسه به عنوان محیطی که یادگیری در آن اتفاق می افتد، فاقد دیوار و حصر است، افزود: محیط های آموزشی امروزه دارای معنایی متفاوت و گسترده است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به این که نگرش یادگیرنده امروز تغییر کرده است، گفت: متأسفانه در حال حاضر بخشی از فعالیت‌های مدرسه آن طور که باید و شاید منجر به تغییرات نسبتاً پایدار نمی‌شود.

بطحانی تصریح کرد: فضای آموزشی یکی از عوامل موثر در یادگیری است و تجهیزات آموزشی مدارس در این راستا باید به صورت مستمر مورد واکاوی قرار گرفته و بروز رسانی شوند.

این مسئول با بیان این که در ایران سیر تغییر مدارس روبه جلو است، خاطرنشان کرد: مدارس در آغازی که اسلام وارد ایران شد همان مساجد بودند و امروزه به تدریج از هم جدا شدند.

وی با اشاره به این که فضای آموزشی امروز فقط فضایی کالبدی نیست و دارای روح است، گفت: فضای آموزشی امروز خود یک معلم و نقش مهمی در یادگیری دانش آموزان ایفا می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که چیدمان تجهزات مدارس از دیگر ضرورت‌های تأثیرگذاری فضای آموزشی است، تصریح کرد: ما از مدارس انتظار داریم وقتی دانش آموزان فارغ التحصیل می شوند شیوه زندگی را آموخته باشند.

این مسئو،ل تمرین کنترل خشم و آموزش چگونگی مشارکت اجتماعی را از دیگر انتظارات موجود از مدارس ایرانی اسلامی دانست و بیان کرد: یادگیری باید در آموزش های آموزش و پرورش به نحو احسنت انجام شود.

بطحایی با بیان این که کارآیی نظام آموزشی ما خوب است،گفت: متأسفانه نظام آموزشی ایران از فضای آموزشی که مهمترین عوامل موثر در یادگیری بوده، غفلت کرده است.

وی با اشاره به این که محرمیت یکی از چالش های جدی مدارس کشور است، اظهار کرد: سواد حرکتی یکی از ضروری‌ترین مولفه های آموزشی امروز است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که عدم تحرک لازم از جمله مهمترین دغدغه مدارس دخترانه است، افزود: فضاهای آموزشی علاوه بر اهمیت فیزیکی دارای ملاحضات جدی تربیتی هستند.

این مسئول با بیان این که امروز مدارس ناایمن ایران از 8۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: تمام مسئولان و دست‌اندرکاران باید به این باور برسند که تأمین مدارس استاندار مهمترین رسالت تمام دستگاه های اجرایی و نظارتی کشور است.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun