• یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
  • الاحد ١٠ صفر ١٤٤٢
  • Sunday, September 27, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   84834 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
- 10:31 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/05/02
 
 
لزوم اصلاح 3500 نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای در کشور
مدیرعامل انجمن جامعه ایمن کشور گفت: سه هزار و 5۰۰ نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای در کشور داریم که از این تعداد یک هزار و 58۰ نقطه پرتکرار هستند.
لزوم اصلاح 3500 نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای در کشور

جواد نوفرستی پیش از ظهر امروز اول مرداد ماه در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان اظهار کرد: امروز حرکت جدید انسانی آغاز شده تا آمار تکان‌دهنده‌ای که بعضا در حوادث و سوانح با آن مواجه‌ایم را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه هر کسی در هر مسئولیتی است باید نسبت به ایمن‌سازی و رفتن به سوی جامعه ایمن تلاش کند، افزود: ایمنی برای پیشگیری از حوادث بسیار تأکید شده و در این راستا شهرستان زرند با اقداماتی که در حوزه کاهش حوادث ترافیکی، خودکشی، خودسوزی و ... در کشور پیشتاز است و از آن به عنوان الگوی کشور یاد می‌شود.

وی ادامه داد: از جمله اقداماتی که در شهرستان زرند انجام شده و ارزش زیادی دارد کاهش آمار خودکشی از ۱6 فقره به ۳ فقره است و نشان می‌دهد در این زمینه کار شده است. همچنین کاهش حوادث ترافیکی این شهرستان زمانی رقم خورده که در کل استان حوادث ترافیکی رشد داشته است.

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن کشور با طرح این سوال که آیا از فاجعه بم برای کاهش خطرپذیری و حوادث طبیعی و حادثه شین‌آباد زاهدان درس گرفتیم، یادآور شد: اساس کار برای جامعه ایمن پیشگیری از حوادث و سوانح است و کوتاهی سلسله افراد و سازمان‌ها موجب رخ‌دادن حوادث می‌شود.

نوفرستی در ادامه با اشاره به آمار حوادث سال گذشته در سطح کشور، اظهار داشت: ۱7 هزار فوتی از حوادث ترافیکی و ۳6۴ هزار مصدوم از این حوادث بر جای مانده، از فوتی‌ها دو هزار و ۳۰۰ کودک یتیم شدند که تبعات بعدی را به دنبال دارد. همچنین 6۰۰ هزار مصدوم از نزاع‌ها، پنج هزار قتل و خودکشی و دو هزار فوتی ناشی از حوادث کار از دیگر آمار دلخراش سال گذشته است.

وی با بیان اینکه سه هزار نفر فوتی ناشی از سوختگی‌ها، سه هزار نفر فوتی ناشی از حوادث در منزل، ۲6 هزار فوتی ناشی از آلودگی هوا داشتیم، افزود: سال گذشته حدود ۱۴ هزار تا ۱5 هزار نفر مصدومان حوادث در استان کرمان بوده‌اند.

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن کشور در ادامه با بیان این مطلب که ۳5۰۰ نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای در کشور داریم که یک هزار و 58۰ نقطه پرتکرار هستند، خاطرنشان کرد: بایستی نسبت به رفع این نقاط حادثه خیز اقدام شود. بسیاری از کارها نیاز به بودجه چندانی ندارد و می‌توانیم حتی خیران ایمنی و سلامت را فعال کنیم.

نوفرستی همفکری، همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها را لازمه پیشگیری حوادث و داشتن جامعه ایمن دانست و گفت: این خصوصیات الگوی موفق جامعه جهانی برای جامعه ایمن است.

وی به شاخص‌های هفت‌گانه جامعه ایمن اشاره و بیان کرد: ایجاد تشکیلات هماهنگ و بدون موازی‌کاری، داشتن برنامه مستمر، داشتن برنامه‌ای که هدفش ارتقای ایمنی گروه‌ها و محیط‌های در معرض خطر باشد، برنامه‌های مبتنی بر تمامی شواهد موجود، برنامه‌هایی که تعداد مصدومان و علل حوادث را مستندسازی کند جزء این شاخص‌ها هستند.

به گزارش ایسنا، در پایان این جلسه فرماندار، اعضای شورای اداری و جامعه رسانه شهرستان رفسنجان، میثاق‌نامه جامعه ایمن شهرستان را امضا کردند.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun