• سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
  • اثلاثا ٥ صفر ١٤٤٢
  • Tuesday, September 22, 2020
صفحه اصلی
سلامت و محیط زیست
ایمنی و حوادث
مدیریت بحران
علمی
بین الملل
rss
کد مطلب :   94886 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
- 18:02 تاریخ آخرین ویرایش :
  1398/08/01
 
 
تهران ۲ برابر میانگین جهانی پسماند تولید می کند
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر لزوم کاهش تولید پسماند در شهر تهران گفت: در حال حاضر تهران دو برابر میانگین جهانی تولید زباله دارد.
تهران ۲ برابر میانگین جهانی پسماند تولید می کند

حجت نظری در همایش رویداد بین‌المللی کریماتون گفت: برای این رویداد بین‌المللی که یکی از رویدادهای بین‌المللی زیست محیطی در شهر است مقرر شده درباره کاهش تولید پسماند بررسی‌ها و گفت‌وگوهایی صورت بگیرد. قرار است این رویداد با حضور و ایده‌پردازی کارشناسان و متخصصان به راهکارهایی برای کاهش تولید پسماند بیانجامد.

وی با اشاره به اینکه روزانه در تهران هشت هزار تن پسماند تولید می‌شود، افزود: تولید پسماند در تهران دو برابر نرم جهانی است. به عبارتی هر تهرانی 9۰۰ گرم در روز زباله تولید می‌کند در حالی که میانگین جهانی بین ۴۰۰ تا ۴5۰ گرم است. یکی از برنامه‌های این رویداد بازدید از مرکز تفکیک پسماند و بازیافت پسماند آرادکوه است که در آنجا مشاهده خواهید کرد که این میزان تولید پسماند چه بر سر شهر می‌آورد.

نظری ادامه داد: ما به هر دلیل در حوزه مدیریت پسماند موفقیت چندانی نداشته‌ایم. در دو سال اخیر ما در ستاد توان‌افزایی براساس مطالبه سازمان‌های مردم نهاد تلاش کرده‌ایم بر مسئله پسماند متمرکز شویم. متأسفانه در شهری زندگی می‌کنیم که مصرف‌گرایی باعث شده تولید پسماند شهر ما را از مطلوب بودن دور کند. ممکن است در مدیریت شهری هم قصورهایی باشد اما به هر حال همه باید تلاش کنیم که شرایط را تغییر دهیم.

منبع : ایسنا
نویسنده : حسن گرجی
کلید واژه
 
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

نام:
ایمیل:
نظر:
 
captcha
کد امنیتی:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی HSE می باشد .
Hosted By gitisun